Zpravodajství

16:48

Zámořské akcie na zelené nule

Široký akciový index S&P 500 otevírá kosmeticky výše, kdy přidává 0,1 % na 2 581 bodů. Diskuse ohledně daňové reformy v příštích dnech kvůli začátku svátečního týdne oslav Díkuvzdání pravděpodobně utichne. Poklidné obchodování předpovídá i index implikované volatility VIX, který klesá na hodnotu 10,8 bodů.

13:53

DAX se vymanil z dopoledních poklesů

Akciový index DAX se dokázal vymanit z dopoledních ztrát vyvolaných neúspěšným koaličním vyjednáváním v Německu a nyní připisuje 0,1 % na hladinu 13 000 bodů. Daří se zejména akciím Volkswagenu, které rostou poté, co automobilka navýšila výhled tržeb. Preferenční akcie společnosti aktuálně připisují 4 % na 165 EUR.

11:53

Eurodolar maže předchozí ztráty

Nejobchodovanější měnový pár se nacházel výrazně níže poté, co německá kancléřka Merkelová neuspěla v koaličním vyjednávání, v úvahu připadají dokonce i nové volby. Důvodem rozkolu a neshody v rámci 12 hodinového jednání byla migrační politika. Eurodolar reagoval poklesem o 0,6 % až k 1,172 EUR/USD, následně však ztráty z velké části umazal a aktuálně se obchoduje na hladině 1,179 EUR/USD.

Komentář

Ranní komentář k 20.11.2017

Obchodování ve Spojených státech probíhalo v posledních dnech v zajetých kolejích, trhy se i přes mírnou korekci nadále nacházejí poblíž historických maxim, konkrétně index S&P 500 v pátek uzavřel za 0,3% poklesu na 2 579 bodech. Mezi pozitivní faktory patří silná výsledko...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.