Zpravodajství

16:19

Odklon investorů od rizikových aktiv pokračuje

Index S&P 500 klesá počtvrté z pěti uplynulých obchodních dní, konkrétně odepisuje 0,6 % na 2 563 bodů. Důvodem je kromě obav ohledně přijetí daňové reformy i klesající cena ropy, která negativně ovlivňuje akciové tituly navázané na komodity. Ropa Brent odepisuje 1,1 % na 61,5 USD/barel poté, co se objevily zprávy o tom, že Rusko nemá zájem na prodloužení produkčních škrtů, panují i obavy ohledně převisu nabídky nad poptávkou po černém zlatě v příštím roce.

14:56

Spotřebitelská inflace v USA dosáhla 2 %, eurodolar sílí

V říjnu dosáhl růst spotřebitelských cen v USA tempa 2 % a naplnil tak konsensuální odhady. Naopak zklamal ukazatel kondice amerického průmyslu Empire Manufacturing, který dosáhl 19,4 bodů oproti očekávání 25,1 bodů. Eurodolar na zveřejněnou statistiku reagoval mírným nárůstem a souhrnně za dnešek přidává 0,5 % na 1,184 EUR/USD, což je nejvyšší hodnota za poslední 3 týdny.

9:47

Evropské akcie v červeném, komodity slábnou

Německý DAX dnes ráno odepisuje 0,8 % na 12 935 bodů, důvodem je sílící euro a klesající ceny průmyslových komodit, které berou vítr z plachet těžařům. Mezi důvody poklesu evropských akcií patří i výběr zisků, kdy investoři využívají předchozího růstu a relativně vysokých valuací k odprodeji svých pozic. Investoři budou vyčkávat na dnešní odpolední zveřejnění vývoje inflace a maloobchodních tržeb v USA ve 14:30 SEČ.

Komentář

Ranní komentář k 15.11.2017

Včerejší obchodování ve Spojených státech přineslo po delší době více rozruchu, v úvodu ztrácel široký index S&P 500 až 0,7 %, v průběhu dne však dokázal své poklesy částečně korigovat a zakončil o 0,2 % níže na 2 579 bodech. Hlavním tématem zůstává daňová reforma, je...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.