Zpravodajství

16:28

Akcie ve Spojených státech v červeném, ropa ztrácí

Široký zámořský index S&P 500 koriguje předchozí růsty a v rámci dopolední seance odepisuje 0,5 % na 2 571 bodů. Pokles optimismu investorů je dán slabými čínskými makrodaty hovořícími o zpomalujícím růstu tamní ekonomiky, což se negativně projevuje i na komoditním trhu, ropa Brent ztrácí 1 % na 62,5 USD/barel.

10:00

Eurodolar před frankfurtskou konferencí sílí

Nejobchodovanější měnový pár aktuálně přidává 0,4 % na 1,171 EUR/USD. Investoři se dnes zaměří na setkání centrálních bankéřů ve Frankfurtu, v jehož rámci vystoupí například Mario Draghi či Janet Yellenová. Již zítra přijdou na řadu maloobchodní tržby a tempo růstu inflace v rámci USA, což jsou čísla, která mohou ještě promluvit do očekávaného prosincového navýšení základní sazby ze strany Fedu. Nyní je totiž pravděpodobnost utažení měnové politiky zámořské monetární instituce nastavena na 97 %.

Komentář

Ranní komentář k 14.11.2017

Poklidná nálada na burzách Spojených států pokračuje i nadále, v průběhu včerejška posílil index S&P 500 o 0,1 % na 2 585 bodů, zatímco index implikované volatility VIX se nachází na 11,5 bodech, tedy z historického pohledu na stále velmi nízkých hodnotách. Dařilo se akcií...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.