Zpravodajství

16:00

GE sníží dividendu na polovinu, zaměří se na svůj klíčový byznys

V rámci dnešní investorské konference oznámil CEO zámořského konglomerátu General Electric, že čtvrtletní dividenda bude snížena o 50 % na 12c. Zároveň firma prodá aktiva v hodnotě 20 mld. USD v příštích 1-2 letech, například divizi výroby lokomotiv, a zaměří se na pro ni klíčové sektory. Nejlépe se v současnosti daří letecké divizi, kterou označil ředitel Flannery za to nejlepší, co společnost vlastní. Management snížil výhled čistého zisku na akcii pro příští rok na 1-1,07 USD, na což titul reaguje poklesem o 3 % na 19,9 USD.

15:13

Koruna před zítřejším reportem HDP stabilní

Tuzemská měna se vůči euru obchoduje bez výraznějších pohybů na hladině 25,56 EUR/CZK poté, co reagovala posílením na vyšší než očekávané tempo růstu spotřebitelských cen reportované minulý týden. Zítra bude zveřejněna statistika předběžného růstu hrubého domácího produktu v ČR za třetí kvartál, která do kurzu může opět promluvit. Ve druhém čtvrtletí ekonomika rostla silným 4,5% tempem, nyní odhady hovoří o zrychlení růstu na hodnotu dokonce 4,8 %.

10:42

Evropské obchodování poklidné, ropa zůstává nadále relativně drahá

Německý DAX v rámci dnešního dopoledne kosmeticky ztrácí, konkrétně klesá o 0,1 % na 13 110 bodů. Ropa nadále zůstává poblíž více než 2letých maxim kvůli zužující se mezeře mezi nabídkou a poptávkou a očekávání dalšího prodloužení omezení výstupu ze strany kartelu OPEC. Aktuálně se Brent obchoduje za 63,4 USD/barel. Na tuzemských čerpacích stanicích se růst ropy projevuje jen částečně díky posilující koruně vůči dolaru.

Komentář

Ranní komentář k 13.11.2017

Za uplynulý týden poklesl index S&P 500 o 0,2 % a v pátek uzavřel na 2 582 bodech, šlo tak o první mezi-týdenní ztrátu po dvou měsících růstů. Lehký výběr zisků přišel poté, co ve středu všechny tři hlavní akciové indexy v USA dosáhly nových maxim. Za následným poklesem mohla s...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.