Zpravodajství

16:53

Ropa pokračuje v růstu

Ceny černého zlata dnes navazují na předchozí růsty, konkrétně americký lehký typ WTI připisuje 0,9 % na 57,3 USD/barel. Investoři tak do cen započítávají současné napětí v Saúdské Arábii související s tamní protikorupční čistkou. Zástupci kartelu OPEC se setkají 30 listopadu tradičně v rakouské Vídni, lze očekávat prodloužení současně platného omezení výstupu.

16:02

Zámořské indexy míří níže, S&P 500 ztrácí 0,7 %

Akciové burzy ve Spojených státech se v rámci dnešní seance barví do červených čísel, kdy široký S&P 500 odepisuje 0,7 % na 2 577 bodů. Důvodem je mimo jiné klesající optimismus ohledně daňové reformy, nyní se zdá, že republikáni budou mít problémy prosadit v brzké době své záměry. Donald Trump na své cestě po Asii prohlásil, že Čína využívá nekalých obchodních praktik na úkor Amerických firem a domácností, výrok však použil spíše jako kritiku svých předchůdců, kteří dovolili propadnout obchodní deficit USA do nynějších úrovní.

9:55

Inflace v ČR dosáhla 2,9 %

V říjnu dosáhla v tuzemsku spotřebitelská inflace meziročního tempa 2,9 % a překonala tak odhady analytického konsensu nastavené na růst cen o 2,7 %. To zvyšuje pravděpodobnost brzkého opětovného navýšení základní sazby ČNB, neboť inflace nyní výrazně převyšuje 2% cíl ČNB. Koruna reaguje skokovým posílením o 0,3 % na 25,52 EUR/CZK.

Komentář

Ranní komentář k 9.11.2017

V rámci včerejšího obchodování posílil zámořský index S&P 500 o 0,1 % na 2 594 bodů a dosahuje tak znovu historických maxim. Středeční seance probíhala bez výraznějších kurzotvorných událostí, stále mezi hlavní témata patří daňová reforma a cesta prezidenta Trumpa po Asii.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.