Zpravodajství

16:15

Obchodování ve Spojených státech klidné

Široký akciový index S&P 500 se v rámci dopolední seance obchoduje bez relativní změny na 2 580 bodech a nachází se tak prakticky na historických maximech. Důvodem je mimo jiné nad očekávání vyvíjející se výsledková sezóna, v jejímž rámci reportovalo již více než 80 % společností z tohoto indexu.

13:46

Zámořský trh práce táhne dolar níže

Reportovaná statistika tvorby pracovních míst mimo zemědělství ve Spojených státech (payrolls) vykázala hodnotu 261 tisíc, trh přitom očekával tvorbu dokonce 313 tisíc pozic. V rámci letošního roku se jedná i přes to o nadprůměrnou hodnotu, která je způsobena nižší tvorbou míst v měsíci září kvůli řádění hurikánů. Dolar reaguje oslabením vůči euru o 0,25 % na hladinu 1,169 EUR/USD.

10:34

Evropské akcie míří výše, dolar přes payrolls mírně sílí

Německý DAX v rámci dnešního dopoledne připisuje 0,4 % na 13 495 bodů, zatímco eurodolar slábne o 0,1 % na 1,164 EUR/USD. Ve 13:30 bude zveřejněna statistika payrolls, tedy změny počtu pracovních míst v USA, která má tradičně potenciál s kurzem eurodolaru zamíchat. Donald Trump dnes vyráží na 11denní cestu po Asie poté, co včera jmenoval J. Powella novým prezidentem Fedu, jeho funkční období začne v únoru.

Komentář

Ranní komentář k 3.11.2017

Včerejší obchodování ve Spojených státech probíhalo v poklidném duchu, kdy široký akciový index S&P 500 uzavřel bez znatelné změny na 2 580 bodech. Donald Trump jmenoval podle očekávání novým prezidentem americké centrální banky Jeromeho Powella, který je již aktuálně členem rady gu...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.