Zpravodajství

16:27

Zámořské akcie podpořeny silnými výsledky

Široký index S&P 500 přidává v úvodu dnešního obchodování kosmetických 0,1 % na 2 568 bodů. Podporu přináší solidní hospodářské výsledky amerických korporací i slábnoucí dolar. Doposud reportovala bezmála čtvrtina firem z indexu S&P 500, v průměru se podařilo překonat konsensuální odhady tržeb o 1,2 % a čistého zisku o 2,8 %. Zítra svá čísla zveřejní například Visa, Coca-Cola či Boeing.

14:41

General Motors se daří bojovat s poklesem prodejů

Zámořská automobilka vykázala ve třetím čtvrtletí tržby 33,6 mld. USD a překonala tak mírně odhady nastavené na 32,85 mld. USD. Na úrovni zisku na akcii firma pokořila hodnotou 1,32 USD predikce ve výši 1,11 USD. Pokles prodejů v USA o více než 25 % byl vyvážen nárůstem podílu prodejů vozů SUV s vyšší marží. Výsledek byl negativně ovlivněn nehotovostní položkou v hodnotě 5,4 mld. USD související s prodejem automobilky Opel/Vauxhall francouzskému koncernu PSA. Kurzový nárůst z posledních týdnů je vyvolán sázkami investorů na to, že GM dokáže vytěžit více než konkurence z příchodu elektromobility a autonomního řízení. V před-obchodní fázi titul přidává 4,2 % na 47 USD.

10:56

V Evropě převažuje poklidné obchodování

Německý DAX v rámci dopolední seance kosmeticky sílí o 0,1 % na 13 015 bodů, zatímco eurodolar přidává 0,2 % na 1,177 EUR/USD. Investoři tak zřejmě vyčkávají na čtvrteční zasedání ECB, v jehož rámci by bankéři měli poskytnout více informací ohledně postupného ukončení programu kvantitativního uvolňování. V současnosti je odkup aktiv centrální bankou potvrzen do konce letošního roku. V rámci výsledkové sezóny dnes svá čísla představí například McDonald´s, General Motors či AT&T.

Komentář

Ranní komentář k 24.10.2017

V průběhu včerejšího obchodování zámořské akciové indexy ustoupily z historických maxim, konkrétně S&P 500 odepsal 0,4 % na 2 565 bodů. Medvědí sentiment táhly především technologie a průmyslové tituly, výrazné poklesy zaznamenal konglomerát GE či výrobce hraček Hasbro. Vý...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.