Zpravodajství

15:43

Zámořské trhy opět mírně rostou, podpořeny solidními výsledky

Akciové indexy ve Spojených státech rostou na nová historická maxima, konkrétně S&P 500 přidává 0,1 % na 2 577 bodů. V příštích dnech bude řada významných společností reportovat čísla za třetí kvartál, jmenovitě například Amazon, Alphabet, Facebook, Microsoft či General Motors. Doposud své výsledky oznámila bezmála pětina firem z indexu S&P 500, v průměru se podařilo navýšit tržby meziročně o 6,8 %, zatímco čisté zisky dokonce o 8,7 %.

Komentář

Zpráva dne: Výsledek tuzemských voleb a jeho dopad na finanční trhy

V proběhlých volbách do Poslanecké sněmovny ČR s až překvapivou silou vyhrálo hnutí ANO miliardáře Andreje Babiše, které získalo 29,6 % hlasů. Společně s ním pětiprocentní hranici nutnou pro získání mandátu překročilo dalších 8 stran, žádná z nich však...

Celý komentář
11:15

Euro slábne v návaznosti na dění ve Španělsku

Společná evropská měna klesá druhý den v řadě kvůli stále nejasnému budoucímu vývoji ve Španělsku. Očekává se reakce příznivců odštěpení Katalánska poté, co španělský předseda vlády Mariano Rajoy podnikl kroky k omezení moci představitelů Katalánska a k převzetí vlády nad regionem. Klesající euro je mírnou podporou pro evropské akcie, index Euro Stoxx 600 přidává 0,2 % na 390,92 EUR. Eurodolar v tuto chvíli odepisuje 0,3 % na 1,175 EUR/USD.

Komentář

Ranní komentář k 23.10.2017

Během pátečního obchodování posílily zámořské akciové trhy šestý den v řadě, konkrétně index S&P 500 zpevnil o 0,5 % na 2 575 bodů a opět tak pokořil historická maxima. Investorský optimismus podpořilo schválení rozpočtu USA tamním senátem pro rok 2018, nyní jej musí schválit j...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.