Zpravodajství

16:17

Investoři vyčkávají na výsledky zámořských korporací

Široký akciový index S&P 500 odepisuje v úvodu dnešní seance kosmetických 0,1 % na 2 548 bodů a nachází se tak nadále na dostřel historických maxim. Investoři zdá se vyčkávají na výsledkovou sezónu, která v příštích týdnech vypukne na plné obrátky. Již koncem tohoto týdne budou reportovat velké americké investiční banky. Index VIX zamířil mírně výše, konkrétně se nachází na 10 bodech, což je z historického pohledu nadále velmi nízká hodnota.

15:00

Dolar stále poblíž nejvyšších úrovní za posledních 10 týdnů

Minulý pátek dolar posílil poté, co byl reportován neočekávaný nárůst mezd v USA, což podporuje tezi na rychlejší utahování monetární politiky Fedu. Naopak tvorba pracovních míst zklamala, kdy zámořská ekonomika po sedmi letech vykázala úbytek počtu pracovních míst. Statistika byla však velmi výrazně ovlivněna řáděním hurikánů. Aktuálně je dle měnového trhu pravděpodobnost navýšení základní sazby v rámci prosincového zasedání na 1,25-1,5 % nastavena na 80 %. Eurodolar se v tuto chvíli obchoduje za kosmetického růstu na hladině 1,174 EUR/USD.

10:50

Evropa mírně výše, investoři nevěří v odštěpení Katalánska

Německý DAX v rámci dopoledního obchodování přidává 0,2 % na 12 980 bodů. V průběhu víkendu probíhaly ve Španělsku masové demonstrace pro zachování jednoty a územní celistvosti země. Španělský akciový index IBEX dnes přidává 0,8 % i přes to, že Katalánský prezident Carles Puigdemont slíbil pokračovat v tlaku na dosažení nezávislosti, investoři však zřejmě v úspěch jeho záměru příliš nevěří.

Komentář

Ranní komentář k 9.10.2017

Závěr minulého týdne se nesl v duchu poklidného obchodování v USA, kde indexy držely své relativně vysoké kurzové hodnoty. S&P 500 tak uzavřel za kosmetického poklesu na dostřel historických maxim na úrovni 2 549 bodů. Pro další vývoj bude klíčová začínající výsledková sezóna, ...