Zpravodajství

15:47

Zámořské akcie mírně níže, payrolls zklamaly

Úvod páteční seance na trzích Spojených států se nese v duchu mírných poklesů, index S&P 500 odepisuje 0,2 % na 2 548 bodů. Report změny počtu pracovních míst mimo zemědělství (payrolls) zklamal, kdy se počet pracovních pozic snížil o 33 tisíc, odhady přitom hovořily o vytvoření 80 tisíc nových míst. Důvodem je řádění hurikánů, což značně zkreslilo vypovídací hodnotu ukazatele. Překvapil i pokles nezaměstnanosti na 4,2 %, což patrně souvisí s odchodem Američanů z trhu práce, ukazatel je opět zkreslen nepřízní počasí, kdy mnozí prchali z postižených oblastí či pracovali na ochraně a opravách svého majetku.

Komentář

Zpráva dne: Trhy na historických maximech a sílící koruna

Nynější pozvolný růst akciových kurzů na vyspělých trzích demonstruje fakt, že v letošním roce dokázal zámořský index S&P 500 více než 40× uzavřít na nových historických maximech. Investoři jako by nebrali v potaz geopolitická rizika a nadále ženou valuaci akciových trhů ...

Celý komentář
10:08

Dolar před payrolls na téměř 3 měsíčních maximech

Americký dolar dnes navazuje na své předchozí růsty a nachází se na bezmála 3 měsíčních maximech. Důvodem je důvěra investorů v sílu ekonomiky Spojených států, což potvrzují solidní reportovaná makrodata. Trh se nyní zaměří na odpolední report změny počtu pracovních míst v USA, ten bude negativně ovlivněný řáděním hurikánů, které způsobily škody odhadované na 90 mld. USD. Eurodolar aktuálně klesá o 0,1 % na 1,169 EUR/USD.

Komentář

Ranní komentář k 6.10.2017

Na akciových trzích nadále vládne býčí sentiment, index S&P 500 opět včera překonal historická maxima, kdy připsal 0,6 % na 2 552 bodů. Index implikované volatility VIX se ponořil níže, konkrétně na hladinu 9,2 bodů, což indikuje vysoký klid investorů a jejich očekávání nízké volati...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.