Zpravodajství

16:52

Ropa WTI po zásobách v USA skokově sílí

Reportované zásoby ropy v zámořských skladech překvapily, skladové stavy poklesly v minulém týdnu o 6 mil. barelů, očekávání bylo přitom nastaveno na pokles o necelých 0,5 mil. barelů. Americká lehká ropa WTI skokově posílila o 0,8 % a aktuálně se obchoduje za 50,55 USD/barel.

15:58

Pepsi po výsledcích níže, spotřeba slazených nápojů klesá

Známý výrobce slazených nápojů představil výsledky za třetí kvartál. Tržby ve výši 16,2 mld. USD mírně zaostaly za odhady nastavenými na 16,3 mld. USD.  Zisk na akcii dokázala společnost vygenerovat 1,48 USD a předčila tak predikce analytického konsensu, které činily 1,43 USD. Poptávka v USA po slazených nápojích však klesá, tržby z jejich prodejů v rámci Pepsi poklesly meziročně za toto čtvrtletí o 3 %. Spotřeba sycených nápojů na osobu ve Spojených státech loni poklesla dokonce na 31 leté minimum. Společnost s tímto trendem bojuje nákladovými škrty, daří se i více prodávat slané brambůrky řady Lays. Titul v reakci ztrácí 0,6 % na 108,5 USD.

11:41

Pirelli se dnes poprvé obchoduje na milánské burze

Po dvou letech se dnes italský výrobce prémiových pneumatik Pirelli vrací na milánský burzovní parket. Cena byla v rámci IPO stanovena na 6,5 EUR, přičemž aktuálně se titul obchoduje za 6,39 EUR. CEO společnosti Provera se nechal slyšet, že první obchodní dny provází vždy vysoká volatilita a více vypovídající bude vývoj v nadcházejících měsících.

Komentář

Ranní komentář k 4.10.2017

Býčí sentiment na akciových trzích Spojených států nadále trvá, index S&P 500 svým růstem o 0,2 % na 2 535 bodů opět překonal historická maxima. Hlavním tématem posledních dní je volba nového kandidáta na post guvernéra Fedu. Ten by měl nastoupit na začátku února příštího roku. Podl...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.