Zpravodajství

16:57

Zámořské akcie míří níže, Brent + 1,8 %

Široký akciový index S&P 500 ztrácí v rámci úvodu dnešní seance 0,2 % na 2 497 bodů, zatímco technologický Nasdaq 100 odepisuje 1 % na 5 872 bodů. Ropa Brent reaguje na nové informace ohledně efektivního plnění dohody na omezení těžby kartelu OPEC růstem o 1,8 % na 57,9 USD/barel. Zúčastněné státy totiž plní dohodu na více než 100 %. V Iráku navíc probíhá referendum o nezávislosti Kurdů, případná nestabilita může vést k výpadku tamní produkce.

15:37

Objednávky na nové modely Applu prozatím zklamaly

Podle aktuálních tržních ohlasů jsou předobjednávky na nový model mobilního telefonu od společnosti Apple iPhone 8 podstatně nižší, než tomu bylo u modelů iPhone 7 či iPhone 6. Negativně jsou zasaženi dodavatelé zámořského technologického giganta, jako například Hon Hai Precision Industry Co., která na Tchaj-wanu montuje mobilní telefony a ostatní zařízení s logem jablka ve znaku. Její akcie odepsaly od uvedení nových modelů více než 10 %. Apple za stejné období ztratil 6 % a aktuálně se obchoduje za 149,8 USD.

11:27

Výsledek německých voleb táhne euro níže

Eurodolar klesá poté, co strana kancléřky Merkelové CDU/CSU vyhrála v rámci německých parlamentních voleb s poměrně nepřesvědčivým 34% podílem hlasů, což indikuje složité koaliční vyjednávání. Vyhraněná nacionalistická strana AfD vykázala 12% podporu voličů a míří tak do parlamentu. Eurodolar v reakci ztrácí 0,4 % na 1,189 EUR/USD, zatímco německý DAX přidává 0,2 % na 12 620 bodů.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.