Zpravodajství

16:58

Zámořské trhy pod mírným tlakem

V rámci dopolední seance odepisuje široký index S&P 500 nevýrazných 0,2 % na 2 504 bodů, zatímco technologický Nasdaq 100 ztrácí 0,7 % na 5 934 bodů. Zlato v návaznosti na známky monetární restrikce ze strany Fedu klesá o 1,8 % na 1 290 USD/unce, neboť ostatní aktiva jako například státní dluhopisy budou přinášet zajímavější výnos.

16:10

Eurodolar po zasedání Fedu oslabil

Včerejší výstup z ukončeného zasedání Fedu pomohl dolaru k silnějším hodnotám, neboť zámořští bankéři potvrdili očekávané zahájení procesu snižování velikosti bilance centrální instituce, která nyní dosahuje cirka 4,5 bilionu USD. Dnes odpoledne vystoupil na konferenci ve Frankfurtu i guvernér ECB Mario Draghi, který však pro trhy neřekl nic zásadního. Eurodolar se nyní obchoduje na hladině 1,192 EUR/USD.

11:33

Evropské akcie v zeleném

Včerejší posílení dolaru vůči euru po skončeném zasedání zámořské centrální banky Fed přispívá k růstu evropských titulů. Důvodem je rostoucí konkurenceschopnost exportérů starého kontinentu na světových trzích díky slabšímu euru. Německý DAX v rámci dopolední seance přidává 0,3 % na 12 600 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 sílí o 0,5 % na 3 542 bodů.

Komentář

Ranní komentář k 21.9.2017

Jednoznačně nejdůležitější událostí probíhajícího týdne bylo včera ukončené dvoudenní zasedání bankéřů centrální banky Spojených států Fed. Ti podle očekávání ponechali klíčovou sazbu beze změny v pásmu 1-1,25 %. Guvernérka Yellenová naznačila pravděpodobné navýšení základní sazby v&nbs...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.