Zpravodajství

16:32

Koruna nadále osciluje poblíž 26,1 EUR/CZK

Koruně se nedaří dále posilovat vůči společné evropské měně a v posledních týdnech stagnuje poblíž 26,1 EUR/CZK. Důvodem je mimo jiné velké množství v září maturujících státních dluhopisů a z toho plynoucí vyšší tlak na uzavírání spekulativních pozic na posílení české koruny. Na současnou velmi dobrou kondici tuzemské ekonomiky by mohla ČNB reagovat dalším zvýšením základní sazby už na příštím zasedání konaném 27. září.

16:04

S&P 500 pokračuje v růstu na nová maxima

Investoři se i dnes přiklání k rizikovým aktivům v návaznosti na pokles geopolitického rizika. Index S&P 500 přidává 0,3 % na 2 507 bodů, zatímco zlato ztrácí 0,8 % na 1 312 USD/unce. Výnos do splatnosti desetiletého státního dluhopisu USA roste na 2,22 %. Klíčovou událostí tohoto týdne bude zasedání Fedu, které bude probíhat v úterý a ve středu. V jeho rámci nelze očekávat změnu nastavení základní sazby, nicméně guvernérka Yellenová může indikovat tempo snižování rozvahy zámořské monetární instituce, která nabobtnala kvůli již ukončenému programu kvantitativního uvolňování na astronomických 4,5 bilionu USD.

11:16

Inflace v eurozóně dosáhla 1,5% tempa růstu

Podle před několika minutami zveřejněných makrodat rostl index spotřebitelských cen CPI v eurozóně v průběhu září tempem 1,5 %. Jádrová inflace, očištěná o volatilní položky cen energií a potravin, dosáhla poté 1,2 %. Nejedná se o žádné zásadní překvapení a akciové trhy tak pokračují v nastaveném růstovém trendu. Německý DAX přidává 0,6 % na 12 595 bodů, zatímco eurodolar stagnuje poblíž 1,194 EUR/USD.

Komentář

Ranní komentář k 18.9.2017

V závěru pátečního obchodování překonal široký zámořský index S&P 500 poprvé v historii úroveň 2 500 bodů, přičemž za celý minulý týden si připsal výrazný 1,6% nárůst a jedná se tak o nejsilnější týdenní posílení od letošního ledna. Za optimismem investorů stálo snížení geopoli...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.