Zpravodajství

17:04

Zámořské akcie mírně klesají, ropa WTI +2,2 %

Široký index S&P 500 odepisuje kosmetických 0,1 % na 2 497 bodů. Důvodem jsou zprávy o tom, že Severní Korea připravuje odpálení další balistické střely, přičemž investoři vstřebávají i důležitý inflační report, který hovoří o zářiovém nárůstu cenové hladiny 1,9% tempem. Ropa se vydává výše poté, co OPEC i Mezinárodní energetická agentura včera navýšili své výhledy globální poptávky po ropě. Představitelé Kazachstánu navíc dnes vyslovili podporu pro další snahu kartelu OPEC o nárůst cen černého zlata. Americká lehká ropa WTI přidává 2,2 % na 50,4 USD/barel.

16:13

Dolar zisky po reportu inflace v USA neudržel

Krátce po vyhlášení spotřebitelské inflace ve Spojených státech za srpen, která hovoří o meziročním nárůstu cenové hladiny o 1,9 % oproti odhadovanému 1,8% tempu, posílil dolar v návaznosti na rostoucí pravděpodobnost rychlejšího tempa utahování monetární politiky Fedem až pod 1,184 EUR/USD. Následně však bylo veškeré zpevnění korigováno a nyní se eurodolar obchoduje bez relativní změny na hladině 1,188 EUR/USD.

11:00

Evropské akcie níže, i díky zpomalování čínské ekonomiky

Německý DAX v rámci dopolední seance odepisuje 0,3 % na 12 520 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 ztrácí 0,2 % na 3 516 bodů. Jedním z důvodů, kromě vybírání zisků po růstech z posledních dní, jsou slabá čínská makrodata, která vykázala zpomalení maloobchodních tržeb i průmyslové produkce. Investoři vyčkávají na odpolední inflační data z USA, která by mohla napovědět ohledně budoucího pokračování utahování monetární politiky Fedu.

Komentář

Ranní komentář k 14.9.2017

Široký index S&P 500 včera uzavřel na nových historických maximech, kdy se za kosmetického růstu vyšplhal až k úrovni 2 498 bodů. Eurodolar oslabil pod 1,19 EUR/USD poté, co vzrostla pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb ze strany Fedu, která je nyní pro prosincové zasedání nastav...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.