Zpravodajství

17:02

Zámořské akcie se drží poblíž historických maxim

Široký index S&P 500 se v rámci dopolední seance na zámořských burzách obchoduje na červené nule a aktuálně se kótuje na 2 495 bodech. Dolar posílil na základě rostoucích spekulací o možném jestřábím tónu bankéřů Fedu v rámci pravidelného zasedání, které je naplánovano na příští týden. Vůči euru se aktuálně obchoduje na hladině 1,192 EUR/USD, což značí jeho posílení o 0,4 %.

14:46

Růst indexu cen výrobců v USA výrazněji nepřekvapil

Před několika minutami zveřejněná statistika růstu indexu cen výrobců (PPI) v USA hovoří o nárůstu cen o 2,4 %, přičemž tržní konsensus předpokládal růst ještě o 0,1 procentního bodu silnější. Po očištění o ceny potravin a energií, které vykazují relativně vyšší volatilitu, poté ceny vzrostly o 2 %. Futures na zámořské indexy indikují otevření mírně v záporu, evropské akciové trhy nadále přešlapují na místě bez výraznějších výkyvů.

11:15

Evropské akcie přešlapují na místě

Akciovým indexům starého kontinentu se podařilo vymanit z úvodních ztrát a aktuálně se obchodují bez znatelných pohybů. Německý DAX drží úroveň 12 525 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 se kótuje za 3 514 bodů. Rovněž na měnovém trhu panuje klid, kdy eurodolar kosmeticky sílí na hladinu 1,198 EUR/USD.

Komentář

Ranní komentář k 13.9.2017

Včerejšek na zámořských trzích přinesl překonání historických maxim akciového indexu S&P 500. Ten posílil o 0,3 % na 2 496 bodů, investoři jsou tak zdá se neteční vůči geopolitickému riziku i dopadu hurikánů na americkou ekonomiku. Klíčový nadále zůstává solidní fundament, nízká nez...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.