Zpravodajství

17:07

Apple dnes představí nový iPhone X

Dnes v 19:00 středoevropského času technologický gigant Apple představí nové produkty, konkrétně se bude jednat o tři nové telefony či novou verzi chytrých hodinek Apple Watch. Nově se vlajkovou lodí stane model iPhone X, který bude uveden v rámci připomenutí deseti let od představení prvního mobilního telefonu firmy. Kromě modelu X budou uvedeny i verze iPhone 8 a iPhone 8 Plus, které budou vylepšenou variantou nyní prodávané řady 7. Model X by kromě nového designu měl mít novou funkci odemykání pomocí rozpoznání obličeje, rychlejší procesor, možnost indukčního nabíjení či vylepšený displej. Akcie Apple aktuálně odepisují 0,3 % na 161 USD, investoři nyní vyčkávají na blížící se vystoupení CEO Tima Cooka.

15:55

Index S&P 500 překonává historická maxima

Růstový trend se přenáší z burz starého kontinentu i do zámoří. Široký index S&P 500 překonává historická maxima a přidává 0,3 % na 2 494 bodů. Růst trhu je dán především absencí negativních informací než nějakou přelomovou zprávou. Od představitelů KLDR nepřišla žádná odvetná akce či výrazná verbální reakce na zavedení přísnějších sankcí ze strany OSN. Eurodolar slábne o 0,2 % na hladinu 1,195 EUR/USD, tudíž k růstu akciových trhů v USA dochází navíc při mírně sílícím dolaru.

12:01

Evropské trhy se dále vezou na vlně optimismu

Dnešní obchodování na burzách starého kontinentu navazuje na včerejší růsty, přičemž hlavní akciové indexy připisují další zisky. Německý DAX roste o 0,5 % na 12 540 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 přidává relativně shodně na 3 512 bodů. Eurodolar dnes více méně stagnuje a nadále se drží hladiny 1,196 EUR/USD. Koruna se obchoduje na úrovni 26,1 EUR/CZK, jejímu silnějšímu posilování brání postupné uzavírání spekulativních pozic především zahraničních investorů.

Komentář

Ranní komentář k 12.9.2017

V průběhu včerejšího obchodování převládl optimismus investorů, způsobený zklidněním geopolitického napětí. Důvodem je neprovedení dalších testů balistických raket a schválení sankcí vůči KLDR na půdě OSN. Potvrzená jednota v rámci mezinárodního společenství je silně pozitivním signálem...

Celý komentář