Zpravodajství

15:58

Akcie v USA míří výše, dolar sílí

V návaznosti na klesající geopolitické riziko a nižší než očekávané škody způsobené hurikánem Irma se na finanční trhy opět navrací optimismus. Široký akciový index S&P 500 přidává 0,8 % na 2 481 bodů a dostává se opět na těsný dostřel historických maxim. Daří se i americkému dolaru, ten vůči euru sílí o 0,4 % na 1,198 EUR/USD. Nastává naopak odklon od bezpečných aktiv, unce zlata se obchoduje o 0,9 % níže za 1 335 USD. Technologičtí fanoušci se těší na zítřejší představení nového telefonu iPhone společnosti Apple, která tradičně obměňuje své produktové portfolio v září před pro maloobchodníky klíčovou vánoční sezónou.

12:01

Evropské trhy silně rostou, DAX +1,1 %

S klesajícím geopolitickým napětím míří evropské akciové trhy výše. Důvodem je neuskutečnění dalšího odpálení balistické střely ze strany KLDR, podle informovaných zdrojů přitom Severokorejci v průběhu víkendu plánovali pokračovat v demonstraci své vojenské síly. Dopad řádění hurikánu Irma na Floridě by neměl být tak závažný, jak se dříve očekávalo. Odhadované škody ve výši 200 mld. USD naštěstí zřejmě nebudou realizovány, nyní se hovoří o újmě v hodnotě 50 mld. USD. I tak se jedná o velmi závažnou přírodní katastrofu, která odřízla 4,7 mil. Američanů od elektrického proudu, přičemž 1 mil. obyvatel muselo být z postižených oblastí evakuováno. Německý DAX přidává 1,1 % na 12 440 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 sílí o1,2 % na 3 488 bodů.

11:14

Inflace dosáhla v srpnu 2,5% meziročního tempa růstu

Tuzemský index spotřebitelských cen CPI vzrostl v srpnu meziročně o 2,5 %, čímž nepatrně zaostal za odhady, které hovořily o tempu ještě o 0,1 procentního bodu silnějším. Na meziměsíční bázi poté ceny klesly o kosmetických 0,1 %. Koruna na report reagovala mírným oslabením až nad 26,1 EUR/CZK, následně však své ztráty umazala a aktuálně sílí o 0,2 % na 26,06 EUR/CZK.

Komentář

Ranní komentář k 11.9.2017

Úvod začínajícího týdne se na burzách starého kontinentu nese ve znamení růstu. Důvodem je mírná deeskalace geopolitického rizika a nižší než očekávané škody způsobené hurikánem Irma. Čínští představitelé se nechali slyšet, že podpoří tvrdší sankce vůči Severní Koreji, odmítají však návrhy prosaz...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.