Zpravodajství

16:16

Zámořské akcie míří mírně níže

Obchodování na burzách ve Spojených státech probíhá v mírně sestupném trendu. Široký index S&P 500 odepisuje kosmetických 0,1 % na 2 463 bodů, zatímco technologický Nasdaq 100 ztrácí 0,4 % na 5 939 bodů. Eurodolar sílí o 0,4 % na hladinu 1,204 EUR/USD.

Komentář

Zpráva dne: Čtvrteční výstup Draghiho podpořil euro k růstu na několikaletá maxima

Včerejší zasedání Evropské centrální banky změny v nastavení monetární politiky nepřineslo. Podle očekávání byla ponechána depozitní sazba na -0,4 %, přičemž základní sazba zůstává rovněž beze změny na hodnotě 0 %. Rada guvernérů potvrdila pokračování programu kvantitativního uvolň...

Celý komentář
12:02

Výnos do splatnosti dluhopisů USA klesá

Americký dolar se propadl na nejnižší úrovně od ledna 2015 kvůli klesajícímu očekávání investorů na další zvýšení základní sazby Fedu ještě v průběhu letošního roku. Na to reaguje i výnos do splatnosti desetiletého státního dluhopisu USA, který poklesl na 2,04 % ročně. Eurodolar aktuálně sílí o 0,6 % na 1,206 EUR/USD, podpořený včerejší jestřábí rétorikou guvernéra ECB Draghiho na tiskové konferenci po proběhlém měnově-politickém zasedání.

Komentář

Ranní komentář k 8.9.2017

Včerejšek byl na starém kontinentu jednoznačně ve znamení proběhlého měnově-politického zasedání ECB, v jehož rámci ke změnám v nastavení monetární politiky nedošlo. Klíčové sazby zůstaly beze změny, stejně tak program kvantitativního uvolňování bude pokračovat v objemu 60 mld. EUR...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.