Zpravodajství

16:34

Eurodolar po proslovu Draghiho posílil

Guvernér Evropské centrální banky v rámci tiskové konference navazující na proběhlé měnově-politické zasedání projevoval spíše jestřábí rétoriku. V jeho slovech nezaznělo přímé znepokojení ohledně výrazného posílení eura, více informací týkajících se ukončení programu kvantitativního uvolňování by se investoři měli dozvědět na zasedání na konci října. Eurodolar reagoval náhlým posílením a nyní se obchoduje na hladině 1,2 EUR/USD, což je oproti včerejšímu závěru výše o 0,7 %.

14:14

Sazby ECB podle očekávání ponechány beze změny

Refinanční sazba evropské monetární instituce zůstává na úrovni 0 %, výpůjční sazba je ponechána na 0,25 % a depozitní sazba rovněž zůstává beze změny na -0,4 %. Bylo potvrzeno pokračování programu kvantitativního uvolňování v objemu 60 mld. EUR měsíčně do konce letošního roku. Bližší údaje se investoři dozvědí zanedlouho na tiskové konferenci guvernéra Draghiho.

11:13

Eurozóna rostla v druhém čtvrtletí 2,3% meziročním tempem

Před několika minutami zveřejněná statistika růstu ekonomiky eurozóny hovoří o mezikvartálním nárůstu o 0,6 %, přičemž na meziroční bázi HDP posílilo o 2,3 %. Čísla jsou tak mírně lepší, než se očekávalo. Německý DAX v rámci dopolední seance roste o 0,6 % na 12 289 bodů, zatímco eurodolar pokračuje v mírném posilování 0,3% tempem na hladinu 1,196 EUR/USD.

Komentář

Ranní komentář k 7.9.2017

Včerejší obchodování se neslo v duchu korekce úterních ztrát vyvolaných pokračujícím geopolitickým napětím. Index S&P 500 posílil o 0,3 % na 2 466 bodů. K růstu trhů přispěla dohoda o navýšení dluhového stropu, bez níž by zůstaly zámořské úřady bez finančních prostředků. V...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.