Zpravodajství

15:43

Zámořské burzy zahajují seanci mírnými růsty

V prvních minutách obchodování ve Spojených státech vykazují hlavní akciové indexy růstový směr. Široký S&P 500 otevírá o 0,2 % výše na 2 464 bodech, zatímco eurodolar přidává relativně shodně na hladinu 1,193 EUR/USD. Německý DAX v průběhu odpoledne prorazil dvě technicky důležité úrovně a překotně vzrostl až na 12 240 bodů. Investoři nyní vyhlíží zítřejší zasedání ECB a dopad hurikánu Irma, blížícího se k pobřeží Floridy.

12:06

Evropa v kosmetickém poklesu, geopolitika stále hraje prim

Německý DAX v průběhu dopoledne prakticky vymazal ranní poklesy způsobené zprávou, že v průběhu soboty by mohlo dojít k dalšímu odpálení balistické střely ze strany KLDR. K nervozitě na trzích přispívá i hurikán Irma, blížící se na pobřeží Floridy. Eurodolar na slabší čísla německých průmyslových objednávek silněji nereagoval a v tuto chvíli přidává 0,3 % na 1,194 EUR/USD.

Komentář

Ranní komentář k 6.9.2017

Hlavním tématem finančních trhů nadále zůstává dění okolo Severní Koreje. Důvodem pokračujících obav je zpráva deníku Asia Business Daily, který varoval o možnosti dalšího odpálení balistické střely s dlouhým doletem. V úvahu připadá sobota, neboť se jedná o den výročí založení KLDR. Sv...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.