Zpravodajství

15:35

Wall Street dnes otevírá do mírného záporu

Po včerejší přestávce, vyvolané Svátkem práce, se obchodování na trzích Spojených států opět rozbíhá na plné obrátky. Široký akciový index S&P 500 v úvodu odepisuje 0,3 % na 2 470 bodů, zatímco technologický Nasdaq 100 ztrácí relativně shodně na 5 969 bodů. Investoři tak do kurzů započítávají zvýšené geopolitické napětí vyvolané děním okolo KLDR.

14:33

Na měnovém trhu dnes panuje klid

Pro tuzemské investory klíčové měnové páry dnes výrazné kurzové pohyby nevykazují. Eurodolar se drží na hladině 1,189 EUR/USD, zatímco koruna vůči euru nadále hájí úroveň 26,08 EUR/CZK. Volatilitu nepřinesla ani dnes ráno zveřejněná makrodata, která hovoří o 2,5% meziročním červencovém posílení tuzemských maloobchodních tržeb a výrazném 5,3% růstu reálných mezd v ČR za druhý kvartál. Průměrná mzda tak vzrostla na 29 346 korun. Investoři nyní vyčkávají na čtvrteční měnově-politické zasedání bankéřů ECB, které by mohlo přinést náznaky procesu ukončování programu kvantitativního uvolňování v eurozóně.

11:16

Evropské akciové indexy sílí

V návaznosti na neakcelerující politické napětí míří evropské akciové trhy výše, konkrétně německý DAX přidává 0,9 % na 12 208 bodů. Dopolední makrodata z eurozóny kartami výrazněji nezamíchala, maloobchodní tržby rostly v červenci meziročně o 2,6 %, zatímco souhrnný index nákupních manažerů PMI dosáhl 55,7 bodů a pouze nepatrně tak zaostal za odhady. Na měnovém trhu panuje klid a eurodolar se za kosmetického poklesu obchoduje na úrovni 1,188 EUR/USD.

Komentář

Ranní komentář k 5.9.2017

Včerejší obchodování na starém kontinentu bylo poznamenáno dalším rozostřením napjaté situace kolem Severní Koreje, která provedla testovací odpálení velmi silné vodíkové bomby. Německý DAX uzavřel o 0,3 % níže na 12 102 bodech, zatímco ceny zlata v návaznosti na rostoucí geopoliti...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.