Zpravodajství

16:07

Slabá čísla z trhu práce USA na měnový trh výrazný vliv nemají

Eurodolar po slabém reportu změny počtu pracovních míst ve Spojených státech, který vykázal nárůst o 156 tisíc pozic oproti odhadovaným 180 tisícům, přešlapuje na místě. V několika minutách po zveřejnění dat sice nejobchodovanější měnový pár vystřelil až nad 1,197 EUR/USD, své zisky však následně umazal a nyní se obchoduje poblíž úrovně 1,187 EUR/USD.

Komentář

Zpráva dne: Meziroční tempo růstu tuzemského HDP revidováno na 4,7 %

Dnes ráno vyhlásil ČSÚ zpřesněnou statistiku růstu domácí ekonomiky, která pozitivně překvapila většinu ekonomů i analytiků. Ve druhém čtvrtletí vzrostl tuzemský hrubý domácí produkt mezikvartálně o 2,5 %, meziročně poté dokonce o 4,7 %. Jedná se tak o nejlepší výsledek od druhé po...

Celý komentář
10:36

Evropské akcie rostou třetí den v řadě

Akciové indexy starého kontinentu umazávají předchozí ztráty vyvolané geopolitickým napětím i dnes. Německý DAX v tuto chvíli přidává 0,5 % na 12 114 bodů, zatímco eurodolar kosmeticky sílí zpět na úroveň 1,19 EUR/USD. Investoři vyčkávají na pro trhy důležitý report tvorby pracovních míst v USA, tzv. payrolls, který bude zveřejněn v 14:30 SEČ.

Komentář

Ranní komentář k 1.9.2017

Včerejšek přinesl další uklidnění napjaté geopolitické situace, kterou dříve v tomto týdnu rozdmýchalo odpálení balistické střely ze strany Severokorejců směrem k japonské pevnině. Německý DAX zakončil o 0,4 % výše a dnes ráno otevírá dalšími růsty na úrovni 12 090 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.