Zpravodajství

16:13

Wall Street navyšuje zisky

Hlavní akciové indexy Spojených států zahajují dnešní seanci v zelených číslech. Široký index S&P 500 připisuje 0,4 % na 2 468 bodů, zatímco technologický Nasdaq 100 sílí o 0,5 % na 5 964 bodů. Ceny ropy se zotavují z výprodejů, které byly iniciovány nižší očekávanou poptávkou ze strany rafinérií postižených bouří Harvey. Aktuálně je odstavena více než čtvrtina rafinační kapacity Spojených států. Americká lehká ropa WTI přidává 1,4 % na 46,6 USD/barel.

14:58

Dolar dnes navazuje na včerejší růsty

Eurodolar dnes pokračuje v sestupu z úterních několikaletých maxim, důvodem jsou holubičí signály ze strany ECB. Několik guvernérů se nechalo slyšet, že jsou znepokojeni ohledně v současné době až příliš silného eura. To zvyšuje šance na pozvolnější ukončování programu kvantitativního uvolňování. Dopoledne zveřejněná předběžná statistika srpnové inflace v eurozóně hovoří o 1,5% růstovém tempu spotřebitelských cen. Eurodolar aktuálně ztrácí 0,5 % na hladinu 1,184 EUR/USD.

11:00

Fortuna reportovala výsledky za první pololetí

Sázková společnost Fortuna Entertainment Group reportovala za první pololetí přijaté sázky ve výši 721 mil. EUR, odhad konsensu byl přitom nastaven na 694 mil. EUR. Zisk EBITDA dosáhl hodnoty 7,6 mil. EUR oproti odhadovaným 6,7 mil. EUR. Výsledky jsou oproti odhadům velmi zkresleny proběhlou akvizicí společnosti Hattrick Sports Group z druhé poloviny května, díky níž Fortuna pronikla na trhy Rumunska, Chorvatska či Španělska. Pro společnost je nyní nejdůležitějším tématem probíhající akviziční snaha ze strany Forbetu, k níž nebylo při reportu výsledků zveřejněno nic. Dopad na kurz akcie je tak nulový a titul se obchoduje za 148,5 CZK.

Komentář

Ranní komentář k 31.8.2017

Akciové trhy starého kontinentu v průběhu včerejší seance korigovaly předchozí poklesy, což by mělo přetrvávat i v průběhu dnešního dne. K růstu evropských trhů by měl pomoci i slábnoucí eurodolar, který sestoupil mírně pod úroveň 1,19 EUR/USD. Německý DAX v úvodu přidává 0,5&...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.