Zpravodajství

15:55

Akciové trhy Spojených států otevírají do záporu

Po úvodních několika desítkách minut obchodování se nachází hlavní zámořské indexy v červených číslech, konkrétně S&P 500 odepisuje 0,4 % na 2 435 bodů. Před výraznějšími poklesy brání americké akcie slábnoucí dolar, který vůči euru poklesl až nad úroveň 1,2 EUR/USD. Kvůli zvýšenému geopolitickému napětí cena zlata posílila až na hladinu 1 321 USD za unci. Implikovaná volatilita indexu S&P 500, měřená ukazatelem VIX, roste v tuto chvíli o 13 % na 12,8 bodů.

14:34

ProSiebenSat.1 Media ztrácí bezmála 13 %

Německý provozovatel televizního vysílání snížil výhled tamního reklamního trhu. Tržby společnosti za třetí čtvrtletí by měly poklesnout o cirka 4-6 %, dříve přitom management predikoval jejich meziroční nárůst. Televizní a reklamní společnosti obecně trpí poklesem výdajů inzerentů, důvodem slabý globální ekonomický růst a technologické změny, zejména příklon k internetové reklamě. Titul aktuálně odepisuje 12,7 % na 28,52 EUR.

11:59

Evropské trhy výrazně níže, eurodolar nad 1,2 EUR/USD

Geopolitická nervozita spojená s odpálením rakety ze strany KLDR směrem k japonské pevnině vyvolává obavy investorů. Německý DAX v rámci dnešní seance odepisuje výrazných 1,6 % na 11 927 bodů. Důvodem je rovněž výrazně sílící eurodolar, který poprvé od ledna 2015 prorazil hranici 1,2 EUR/USD a aktuálně se kótuje za 0,5% růstu na hladině 1,204 EUR/USD. Silné euro obecně evropským exportérům nesvědčí, protože snižuje jejich mimoevropské příjmy v eurovém vyjádření.

Komentář

Ranní komentář k 29.8.2017

Geopolitické napětí včera po uzavření americké burzy opět vzrostlo v návaznosti na odpálení rakety ze strany Severní Koreje směrem k japonskému ostrovu Hokkaidó, která ho přeletěla a dopadla od něj přibližně 1 100 km daleko. O celé situaci má dnes jednat Rada bezpečnosti OSN. Investoři ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.