Zpravodajství

16:42

Wall Street přešlapuje na místě, dolar stále pod tlakem

Hodinu po otevření burzovních parketů v USA se hlavní zámořské indexy obchodují smíšeně. Zatímco S&P 500 ztrácí kosmetických 0,1 % na 2 441 bodů, technologický Nasdaq 100 přidává 0,2 % na 5 831 bodů. Eurodolar pokračuje v dnešním růstovém směru a nyní se nachází již na hladině 1,195 EUR/USD. Cena nejbližšího futures kontraktu na dodávku barelu ropy WTI klesá o 2,5 % na 46,7 USD poté, co hurikán Harvey a následné záplavy odstavily více než 10 % rafinační kapacity ve Spojených státech, kvůli čemuž lze očekávat krátkodobě nižší poptávku po ropě.

14:18

Evropa kosmeticky níže, ceny benzínu v USA rostou kvůli nepřízni počasí

Německý DAX v rámci odpolední seance odepisuje kosmetických 0,1 % na 12 158 bodů. Výrazný pohyb zaznamenávají futures na benzín v USA, cena nejbližšího kontraktu vzrostla o 7 % poté, co řada rafinérií byla nucena zastavit svůj provoz kvůli hurikánu Harvey. Přímo na ceny ropy však nepřízeň počasí vliv nemá, přičemž barel ropy WTI se aktuálně kótuje za 47,5 USD.

11:21

Eurodolar na 2,5 ročních maximech

Po pátečních proslovech guvernérů Fedu a ECB v rámci sympozia v zámořském Wyomingu zamířil eurodolar výše a dosáhl nejsilnějších úrovní od roku 2015. Důvodem je absence informací ohledně budoucího zvyšování sazeb ve Spojených státech v proslovu Yellenové. Trh rovněž očekával komentář ohledně nepříznivých důsledků silného eura pro evropské firmy v rámci vystoupení Draghiho, který se však tomu tématu úplně vyhnul. Eurodolar tak výrazně posílil a nyní se obchoduje na úrovni 1,193 EUR/USD.

Komentář

Ranní komentář k 28.8.2017

Závěrečná obchodní seance minulého týdne probíhala ve smíšeném duchu. Investoři v rámci evropského obchodování spíše vyčkávali na hlavní program ekonomického sympozia v Jackson Hole, v jehož rámci vystoupili hlavní bankéři Fedu i ECB. Z úst Yellenové nezaznělo nic o termínech ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.