Zpravodajství

15:42

Wall Street dnes otevírá do plusu, eurodolar stagnuje

Akciové trhy ve Spojených státech dnes otevírají v zelených číslech. Konkrétně široký index S&P 500 sílí o 0,2 % na 2 450 bodů. Eurodolar dnes stagnuje poblíž úrovně 1,18 EUR/USD, přičemž reportovaná makrodata z amerického trhu práce žádnou změnu sentimentu investorů nepřinesla. Koruna se vůči euru stále nadále nachází nad hladinou 26 EUR/CZK, dnes mírně sílí a v tuto chvíli se obchoduje za 26,1 EUR/CZK. Investoři nyní vyčkávají na zítřejší proslovy centrálních bankéřů ECB a Fedu v rámci sympózia Jackson Hole v zámořském Wyomingu.

11:01

Evropské akciové trhy mírně výše

Evropský index EURO STOXX 50 v rámci dopolední seance přidává 0,5 % na 3 454 bodů, zatímco eurodolar kosmeticky klesá na hladinu 1,179 EUR/USD. Investoři vyčkávají na zítřejší proslovy Draghiho a Yellenové na dnes startujícím setkání centrálních bankéřů v americkém Wyomingu, které by mohly přinést indicie ohledně budoucího vývoje měnových politik v USA a eurozóně.

Komentář

Ranní komentář k 24.8.2017

Včerejší obchodní seance na starém kontinentu probíhala ve znamení poklesů, kterým nezabránila ani příznivá makrodata týkající se spotřebitelské důvěry a indexu nákupních manažerů. Vystoupení prezidenta ECB Draghiho nepřineslo zásadní změnu v rétorice monetární instituce, více indicií ohledn...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.