Zpravodajství

Komentář

Zpráva dne: K proražení hranice 26 EUR/CZK nepomohl ani překvapivý růst tuzemského HDP

Česká koruna po ukončení intervencí marně svádí souboj o trvalejší proražení hladiny 26 korun za euro. Podařilo se jí to jen krátce v reakci na zvýšení základní sazby ze strany ČNB začátkem srpna, avšak po necelé hodině a půl koruna opět oslabila z důvodu výhledu guvernéra Rusnoka na po...

Celý komentář
15:58

Wall Street dnes v úvodu mírně níže

Po včerejších výprodejích, druhých nejsilnějších v letošním roce, pokračuje negativní sentiment na zámořských akciových trzích i dnes. Nepříznivě se na náladě investorů projevuje nejistota ohledně schopnosti Trumpovy administrativy prosadit své politické záměry a napětí v Evropě vyvolané teroristickým útokem v Barceloně. Zlato sílí v reakci o 0,8 % na 1 298 USD/unce. Index S&P 500 je naopak mírně níže, konkrétně odepisuje 0,3 % na 2 423 bodů.

11:49

Evropské akcie ztrácí, eurodolar stagnuje

Včerejší poklesy na zámořských trzích se přenáší i do evropské obchodní seance. Německý DAX odepisuje 0,6 % na 12 132 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 ztrácí dokonce 0,9 % na 3 431 bodů. Důvodem je klesající víra investorů ve schopnost Trumpovy administrativy prosadit klíčové ekonomické reformy, které by podpořily většinu významných zámořských společností. Eurodolar dnes dopoledne stagnuje a nadále se drží hladiny 1,175 EUR/USD.

Komentář

Ranní komentář k 18.8.2017

Na včerejší poklesy navazují evropské trhy i dnes, kdy německý DAX otevírá o 0,8 % níže na 12 105 bodech. Důvodem jsou výprodeje ve Spojených státech, kdy široký index S&P 500 odepsal 1,5 % na 2 430 bodů, zatímco převážně technologický Nasdaq 100 ztratil dokonce 2 % n...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.