Zpravodajství

16:17

Amerika otevírá v červených číslech

Zámořské akciové indexy otevírají níže poté, co včerejší zápis z posledního zasedání centrálních bankéřů Fed minutes ukázal obavy některých představitelů ze slabého inflačního vývoje. Investoři navíc do cen započítávají klesající pravděpodobnost prosadit pro-růstová opatření ze strany prezidenta Trumpa. Široký index S&P 500 tak v rámci dopolední seance odepisuje 0,5 % na 2 456 bodů, zatímco technologický Nasdaq 100 ztrácí 0,9 % na 5 867 bodů.

13:52

Wal-Mart investory zklamal slabým výhledem

Zámořský maloobchodní gigant vykázal v uplynulém čtvrtletí tržby ve výši 123,2 mld. USD, z nichž dokázal vygenerovat čistý zisk na akcii 1,08 USD. Na obou úrovních tak dokázal mírně překonat analytické odhady. Naopak výhled managementu je spíše zklamáním, celoroční zisk na akcii by se měl totiž nacházet v pásmu 4,3-4,4 USD. Kromě Amazonu společnost soupeří i s německými diskontními obchodníky Aldi a Lidl, kteří se zaměřují na stejnou klientelu jako Wal-Mart, tedy na nízkopříjmové zákazníky. Investice do on-line platformy se Wal-Martu začíná vyplácet, což dokládá meziroční nárůst prodejů skrze tento kanál o 67 %. V před-obchodní fázi titul odepisuje 2 % na 79,4 USD.

11:44

Inflace v eurozóně dosáhla 1,3% tempa

Index spotřebitelských cen vykázal v rámci července meziroční nárůst o 1,3 %, přičemž jádrová inflace, očištěná o pohyb cen energií a potravin, vzrostla 1,2 % tempem. Statistika tak žádné překvapení nepřinesla, neboť report je v souladu s předchozími konsensuálními odhady. Evropské trhy dnes mírně ztrácí, konkrétně německý DAX odepisuje 0,3 % na 12 229 bodů, zatímco eurodolar sílí o 0,2 % na 1,173 EUR/USD.

Komentář

Ranní komentář k 17.8.2017

Včerejší obchodní seance na evropských burzách probíhala v optimistickém duchu. Důvodem byl solidní report HDP eurozóny, která jako celek ve druhém čtvrtletí rostla 2,2% tempem a předčila tak mírně konsensuální odhad. Tuzemská ekonomika akcelerovala dokonce ve stejném období o 4,5 ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.