Zpravodajství

16:56

Wall Street otevírá za umírněných růstů, trh čeká na Fed minutes

Před večerním zveřejněním zápisu z červencového zasedání zámořských centrálních bankéřů, tzv. Fed minutes, otevírají americké akciové trhy v zelených číslech. Investoři vyčkávají na indikace týkající se tempa utahování monetární politiky. Poslední report inflačního tempa v USA, které zůstává pod 2% hranicí, však nedává prosincovému navýšení sazeb vysokou pravděpodobnost. Na druhou stranu jestřábí komentáře hlavního představitele New Yorské pobočky Fedu Dudleyho společně se silnými úterními čísly maloobchodních tržeb pravděpodobnost pokračující měnové restrikce naopak zvyšují. V současné době indikuje měnový trh šanci tzv. hiku v rámci prosincového zasedání na 42 %. Index S&P 500 sílí v tuto chvíli o 0,3 % na 2 473 bodů.

14:46

Solidní ekonomika eurozóny táhne akciové trhy výše

Rostoucí optimismus ohledně ekonomického růstu eurozóny dává akciovým trhům prostor k posilování. Dopoledne reportovaná statistika ukázala, že eurozóna jako celek rostla ve druhém čtvrtletí 2,2% meziročním tempem a mírně tak překonala konsensuální odhady. Německý DAX tak v průběhu odpolední seance přidává 0,9 % na 12 281 bodů. Futures kontrakty indikují, že pozitivní nálada investorů by se měla přenést i do zámoří, kde by hlavní akciové indexy měly otevřít mírně výše.

9:51

Tuzemské HDP meziročně vzrostlo o 4,5 %, koruna sílí

Dnes ráno zveřejněná předběžná data o hodnotě českého domácího produktu za druhé čtvrtletí hovoří o 4,5% meziročním růstovém tempu, odhad byl přitom nastaven na 3% nárůst tuzemské ekonomické aktivity. Koruna reaguje skokovým posílením na nejsilnější hodnoty od posledního zasedání ČNB, na kterém tuzemská měnová autorita zvýšila základní sazbu na 0,25 %. Velmi silné růstové tempo HDP tak zvyšuje pravděpodobnost rychlejšího utahování monetární politiky ČNB, neboť ekonomika vykazuje znaky přehřívání, což signalizuje napjatý trh práce či vysoké nárůsty cen nemovitostí. Aktuálně se eurokoruna kótuje na úrovni 26,08 EUR/CZK.

Komentář

Ranní komentář k 16.8.2017

Příznivý vliv na finanční trhy má pokračující uklidnění situace na geopolitické scéně i dnes. Německý DAX přidává dnes krátce po otevření trhu 0,6 % na 12 250 bodů, zatímco eurodolar stagnuje na úrovni 1,173 EUR/USD. Naopak ceny zlata míří níže, konkrétně se unce blyštivého kovu kótuje ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.