Zpravodajství

15:46

Dolar podpořen silnými makrodaty, akciové trhy USA výše

Dnes odpoledne reportovaná makrodata vykázala podstatné zlepšení průmyslové aktivity v USA a meziměsíční nárůst maloobchodních tržeb o 0,6 %, trh přitom očekával posílení jen o 0,3 %. Na to reagoval dolar skokovým růstem vůči euru až k hladině 1,17 EUR/USD. Napětí mezi USA a KLDR nadále polevuje, což dokumentují i umírněné nárůsty hlavních zámořských akciových indexů, konkrétně S&P 500 přidává 0,1 % na 2 468 bodů. Investoři se naopak odklánějí od zlata, které vyhledávají v nejistých dobách jako bezpečné aktivum. V tuto chvíli se unce blyštivého kovu kótuje za 1 270 USD.

Komentář

Názor makléře: Facebook jako investice do významného hráče na poli internetové reklamy

Celý komentář
11:27

Evropské trhy pokračují v růstovém trendu

Německý DAX navazuje na své včerejší růsty a v rámci dnešního dopoledne posiluje o 0,3 % na 12 198 bodů. Důvodem je klesající geopolitické napětí mezi Spojenými státy a Severní Koreou. Akcie potravinářské firmy Danone rostou poté, co o společnost projevil zájem aktivistický fond Corvex. Tomu se doposud podařilo vybudovat cirka 1% podíl v hodnotě zhruba 400 mil. USD. Podle firmy Corvex jsou akcie Danone podhodnocené a posílí, jakmile management vylepší provozní marže. Titul reaguje aktuálně růstem o 1,6 % na 67,5 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 15.8.2017

Uklidňující se geopolitické napětí mezi Severní Koreou a Spojenými státy působí příznivě na finanční trhy. Investoři i politici si uvědomují, že případný ozbrojený konflikt by nikomu neprospěl. Situaci pomohlo usměrnit setkání významného amerického generála Dunforda s prezidentem Jižní Korej...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.