Zpravodajství

14:06

Situaci kolem Severní Koreje uklidňují vyjádření Američanů

Politické napětí mezi USA a KLDR dnes polevuje, což naznačuje i index VIX, který se propadl na současných 13,1 bodů. V pátek přitom tzv. index strachu vykazoval hodnotu až 17,3 bodů. Zklidnění investorů přinesly komentáře o nehrozícím bezprostředním nebezpečí ozbrojeného konfliktu z úst ředitele Centrální zpravodajské agentury M. Pompea a národního bezpečnostního poradce McMastera. Jeden z předních amerických generálů Joseph Dunford se dnes na setkání s prezidentem Jižní Koreje vyjádřil, že preferuje diplomatické řešení celé situace, zbraně budou dle jeho slov použity pouze v případě, že vyjednávání a ekonomické sankce KLDR neusměrní, nyní je generál na cestě na jednání do Číny. Nadále tak platí závazek USA bránit Jižní Koreu před útokem ze strany KLDR.

10:16

Na akciové trhy se vrací klid

Akciové trhy reagují na uklidňující se politickou situaci mezi Spojenými státy a KLDR. Německý DAX v tuto chvíli připisuje 1 % na 12 139 bodů, přičemž futures na zámořský index S&P 500 indikují otevření o 0,6 % výše na 2 455 bodech. Eurodolar mírně ztrácí a dostává se opět na hladinu 1,18 EUR/USD, níže koriguje i zlato, které se v tuto chvíli kotuje za 1 283 USD/unce.

Komentář

Ranní komentář k 14.8.2017

V uplynulém týdnu akciové trhy dosáhly největších ztrát za posledních 9 měsíců, důvodem byla vyostřená rétorika mezi Spojenými státy a KLDR, k čemuž dopomohl svými nevybíravými komentáři i Donald Trump. V průběhu víkendu však politické třenice nadále neeskalovaly a akciové trhy bud...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.