Zpravodajství

15:50

Zámoří otevírá výše, inflační tempo v USA pod odhady

V rámci úvodu dnešní obchodní seance na akciových trzích ve Spojených státech dochází k zastavení poklesů způsobených zvýšeným geopolitickým napětím. Nejsledovanější tamní index S&P 500 přidává kosmetických 0,1 % na 2 441 bodů. Odpoledne reportovaná inflační čísla vykázala meziroční nárůst indexu spotřebitelských cen v USA o 1,7 %, očekávání bylo přitom nastaveno na inflační tempo ještě o 0,1 procentního bodu rychlejší. Na report reagoval eurodolar růstem o 0,4 % zpět na hladinu 1,18 EUR/USD.

Komentář

Zpráva dne: Výsledky Moneta Money Bank potvrdily solidní fundament

Tuzemská banka obsluhující více než 1 milion klientů, jejíž akcie se od loňského května obchodují na pražské burze, představila včera ráno hospodářské výsledky za druhý kvartál.

Celý komentář
10:08

Evropské akcie směřují k nejhorší týdenní výkonnosti za posledních 9 měsíců

Z důvodu napjaté geopolitické situace mezi Severní Koreou a USA zamířily v minulých dnech evropské akciové trhy níže, přičemž volatilita se naopak vydala vzhůru. Od počátku doznívajícího týdne odepsal Německý DAX již 2,2 %, přičemž dnes prolomil psychologickou úroveň 12 000 bodů. Eurodolar se drží stabilně na hladině 1,175 EUR/USD, po předchozích poměrně výrazných nárůstech si tak bere oddechový čas. Naopak zlato pokračuje v posilování, dnes přidává umírněných 0,2 % na 1 287 USD/unce. Investoři tak stále mírně preferují přechod k bezpečným aktivům.

Komentář

Ranní komentář k 11.8.2017

Rostoucí geopolitické napětí mělo nadále negativní vliv na akciové trhy. Německý DAX odepsal 1,2 % na 12 014 bodů, zatímco geograficky širší EURO STOXX 50 ztratil 1 % na 3 434 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.