Zpravodajství

17:00

Moneta níže kvůli spekulacím o platnosti převodu Agrobanky

Dnes zveřejněné výsledky tuzemské banky Moneta Money Bank byly částečně zastíněny informací o tom, že finanční skupina Arca obeslala akcionáře banky dopisem, v němž hovoří o možnosti žaloby týkající se odkupu aktiv Agrobanky z 90. let. Soudní spory ohledně obdobné záležitosti již proběhly v minulosti a banka v nich byla vždy úspěšná. Titul tak navzdory neutrálním výsledkům odepisuje 3,7 % na 76,1 CZK.

16:10

Odklon investorů od rizikových aktiv pokračuje i dnes

V návaznosti na sílící geopolitické napětí se investoři již druhý den v řadě přiklání směrem k méně rizikovým aktivům. Zlato tak rozšiřuje včerejší zisky a přidává 1,1 % na 1 287 USD/unce. Naopak akciové trhy jsou obecně pod tlakem, konkrétně zámořský index S&P 500 ztrácí 0,8 % na 2 455 bodů. Index budoucí očekávané volatility VIX míří prudce vzhůru a v tuto chvíli dosahuje již 15 bodů, ještě předevčírem se přitom pohyboval na hladině 10 bodů, což svědčí o rostoucí nervozitě investorů.

10:13

Evropské trhy mírně níže, Aegon +9 %

Včerejší negativní sentiment vyvolaný napjatou geopolitickou situací stahuje evropské akciové trhy níže i dnes. Německý DAX v rámci dopolední seance odepisuje 0,2 % na 12 130 bodů. Své výsledky za druhý kvartál vykázala nizozemská finanční skupina Aegon. Pozitivem je příslib na obnovení výplaty dividendy, konkrétně by během prvního pololetí příštího roku měla společnost investorům vyplatit 100 mil. EUR. V dobrém světle se jeví i kapitálová přiměřenost. Titul tak reaguje růstem o 9 % na 5,29 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 10.8.2017

Včerejší obchodní seance na starém kontinentu byla nepříznivě ovlivněna politickými třenicemi mezi Spojenými státy a Severní Koreou. Německý DAX v reakci za podprůměrného objemu obchodů uzavřel o 1,1 % níže na 12 154 bodech, zatímco širší EURO STOXX 50 odepsal 1,3 % na 3 ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.