Zpravodajství

16:43

Stock Spirits po ranních výsledcích přidává bezmála 5 %

Likérka vykázala za první pololetí tržby 119,8 mil. EUR, odhad byl přitom nastaven na 116 mil. EUR. Společnost dosáhla meziročního nárůstu čistého zisku o 40 % na 11,7 mil. EUR. Management pozitivně kvitoval probíhající restrukturalizaci provozních operací a právního oddělení společnosti, která by měla vygenerovat úsporu 1,5 mil. EUR ročně počínaje začátkem příštího roku. Titul v závěru dnešní seance na pražské burze sílí o 4,9 % na 50,5 CZK.

15:46

Implikovaná volatilita míří výše, zámořské trhy ztrácí

Napjatá situace mezi Spojenými státy a Severní Koreou způsobuje rostoucí nervozitu mezi investorským publikem, což dokumentuje index VIX, který míří na hladinu 12,5 bodů, přičemž ještě včera se nacházel poblíž 10 bodů. Zámořské akciové indexy se obchodují v červených číslech, konkrétně index S&P 500 odepisuje 0,5 % na 2 463 bodů. Investoři se uchylují k drahým kovům, například stříbro sílí o 2,3 % na 16,79 USD/unce.

11:14

Evropské akcie níže na základě rostoucího geopolitického napětí

Evropské akciové trhy se pohybují v červeném teritoriu poté, co sílí politické třenice mezi Spojenými státy a Severní Koreou. Na náznaky Korejců týkající se možného útoku balistickou střelou na vojenskou základnu USA na ostrově Guam reagoval prezident Trump prohlášením, že případná reakce z americké strany by byla skutečně bolestná. Geograficky diverzifikovaný evropský index EURO STOXX 50 odepisuje v rámci dopoledního obchodování 1,1 % na 3 478 bodů, zatímco zlato, které mnozí chápou jako bezpečný přístav, přidává 1 % na hladinu 1269 USD/unce.

Komentář

Ranní komentář k 9.8.2017

Dnešní obchodování na akciových trzích bude negativně poznamenáno zprávami americké tajné služby o tom, že Severní Korea má funkční jaderné zbraně. Dle zveřejněných informací zkoumají Korejci plán na vystřelení rakety směrem k vojenské základně Spojených států na ostrově Guam. To tlačí evrop...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.