Zpravodajství

14:39

Eurodolar míří po holubičím komentáři bankéřů Fedu výše

Americký dolar umazává předchozí zpevnění poté, co se dva bankéři centrální banky Spojených států nechali slyšet, že považují nadále poměrně nízkou míru inflace za problém. Aktuální čísla o nárůstu spotřebitelských cen budou zveřejněna v pátek, výsledek by mohl naznačit budoucí tempo utahování monetární politiky ze strany Fedu. Aktuálně eurodolar sílí o 0,2 % na 1,182 EUR/USD.

Komentář

Komentář makléře: Vrátí se Nokia zpět na výsluní?

Nokia je mezi širokou veřejností velmi dobře známá finská nadnárodní společnost s působností ve 120 zemích světa, kterou proslavila zejména produkce klasických mobilních telefonů na přelomu 20. a 21. století. Nástup "chytrých" telefonů pro firmu znamenal výrazný ústup ze slávy...

Celý komentář
11:11

Evropa za podprůměrných objemů přešlapuje na místě

Akciové trhy starého kontinentu v rámci dnešní seance prakticky žádné kurzové pohyby nevykazují. Německý DAX se tak nadále obchoduje na 12 256 bodech, zatímco širší EURO STOXX 50 odepisuje kosmetických 0,1 % na 3 504 bodů. Dnešní doposud zobchodovaný objem se nachází přibližně třetinu pod průměrem dosaženým za poslední měsíc, důvodem je končící výsledková sezóna a obecně klidný srpen, kdy spousta investorů tráví čas na dovolených.

Komentář

Ranní komentář k 8.8.2017

Včerejší obchodní seance ve Spojených státech probíhala ve znamení dalšího mírného nárůstu kurzů na nová historická maxima, kdy index S&P 500 zakončil o 0,2 % výše na 2 481 bodech. Největšími tahouny byly tituly ze sektoru spotřebního zboží a technologií, naopak silnějším růstům brá...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.