Zpravodajství

16:01

Tyson Foods po silných výsledcích roste

Největší zámořský producent masa vykázal v uplynulém čtvrtletí tržby 9,85 mld. USD, čímž předčil konsensuální odhad nastavený na 9,46 mld. USD. Čistý zisk na akcii byl dosažen ve výši 1,28 USD, přičemž očekávání bylo nastaveno na 1,19 USD. Management mírně navýšil výhled celoročního zisku na akcii, který aktuálně činí 4,95-5,05 USD. K lepším než očekávaným výsledkům pomohly vyšší dosažené marže, zapříčiněné nižšími cenami hospodářských zvířat, které společnost poráží a zpracovává. Titul krátce po otevření trhu přidává 5,2 % na 66,6 USD.

11:49

Koruna neúspěšně bojuje o úroveň 26 EUR/CZK

Tuzemská měna se po čtvrtečním navýšení základní 2T repo sazby ČNB na 0,25 % nedokázala vůči euru udržet pod hladinou 26 EUR/CZK. Krátce po vyhlášení změny nastavení monetární politiky sice posílila až k úrovni 25,9 EUR/CZK, následně však své zisky kompletně vymazala a nyní se vůči společné evropské měně kótuje za 26,15 EUR/CZK. Důvodem je nadále silná překoupenost koruny, kdy zahraniční spekulanti využívají silnějších úrovní k uzavírání svých pozic a vybírání zisků. ČNB si navíc nemůže dovolit příliš rychle utahovat svou expanzivní politiku, důvodem je stále probíhající kvantitativní uvolňování ze strany ECB.

11:32

Eurodolar sílí, německým makrodatům navzdory

Dnes ráno vyhlášená makrodata německé průmyslové produkce za červen vykázala neočekávaný pokles, první v letošním roce. Konkrétně došlo k meziměsíčnímu zpomalení o 1,1 %, trh přitom čekal nárůst o 0,2 %. Eurodolar však na zmíněný report výrazněji nereaguje a sílí o 0,4 % zpět na hladinu 1,18 EUR/USD. Další velmi důležitý report je naplánován na pátek, kdy dojde ke zveřejnění červencové spotřebitelské inflace ve Spojených státech, konsensuální odhad je nastaven na meziroční nárůst o 1,8 %, přičemž jádrová inflace by měla dosáhnout 1,7 %.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.