Zpravodajství

16:32

DJIA překonal hranici 22 000 bodů

Jeden z nejdéle používaných akciových indexů, zámořský Dow Jones Industrial Average, dnes poprvé v historii pokořil hranici 22 000 bodů. Skládá se z 30 největších a nejvíce obchodovaných společností ve Spojených státech, přičemž oproti většině moderních indexů se jedná o cenově vážený ukazatel. K jeho růstu dopomohlo zpevnění akcií společnosti Apple poté, co včera po skončení obchodování reportovala firma velmi dobré kvartální výsledky.

13:52

Eurodolar nejvýše od ledna 2015

Apreciační tažení eurodolaru pokračuje i dnes, důvodem je značný úrokový diferenciál mezi eurozónou a Spojenými státy. K tomu se přidává klesající důvěra investorů ve schopnost Donalda Trumpa prosadit plánované ekonomické reformy. Nejobchodovanější měnový pár v tuto chvíli sílí o 0,2 % na 1,182 EUR/USD. Koruna je oproti euru před zítřejším zasedáním ČNB mírně slabší, přičemž aktuálně se nachází na hladině 26,12 EUR/CZK.

11:21

Němečtí výrobci automobilů vyjednávají o budoucnosti dieselových motorů

Na dnes konaném setkání zástupců německých automobilek a vlády v Berlíně se jedná o strategiích ohledně snížení emitovaných polutantů, přístupu k naftovým agregátům a jejich softwarových i hardwarových úpravách. Padly dokonce návrhy na zákaz vjezdu některých vozů do center měst. Pro zemi je však toto odvětví klíčové, přináší každé páté pracovní místo a sektor generuje více než polovinu přebytku obchodní bilance. Tudíž výrazné restrikce očekávat nelze. Akciové kurzy automobilek jsou i dnes pod tlakem a klesají více než celý trh. Například BMW odepisuje v tuto chvíli 0,9 % na 78,2 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 2.8.2017

Evropské akciové trhy se v rámci včerejší obchodní seance vezly na zelené vlně, k čemuž dopomohly příznivé reporty korporátních výsledků. Německý DAX přidal 1,1 % na 12 251 bodů, zatímco geograficky širší EURO STOXX 50 zpevnil o 0,8 % na 3 477 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.