Zpravodajství

17:10

Akcie Snap Inc. mírně níže, insideři mohou poprvé prodávat své podíly

Akcie společnosti provozující aplikaci Snapchat pro sdílení fotografií a videí jsou dnes pod mírným tlakem. Důvodem je, že management a původní investoři jsou ode dneška oprávněni částečně odprodat své podíly po březnovém uvedení firmy na veřejný trh. Je totiž zvykem, že tzv. insideři nejsou několik měsíců po IPO oprávněni s drženými akciemi obchodovat. Titul se aktuálně nachází poměrně výrazně pod upisovací cenou, která činila 17 USD. Důvodem je obava investorů z nedostatečného tempa růstu uživatelské základny a vysoké konkurence ze strany ostatních společností, jako například Facebooku. Titul se aktuálně kótuje o 0,9 % níže na 13,7 USD.

16:33

Zámořské trhy stabilní

Dnešní obchodování na trzích Spojených států se nese ve velmi poklidném duchu. Index S&P 500 se v tuto chvíli nachází bez relativní změny na 2 472 bodech. Investoři tak vyčkávají na další reportované výsledky v rámci vrcholící výsledkové sezóny. V tomto týdnu svá čísla představí například technologický gigant Apple, inovativní automobilka Tesla či holding veleúspěšného investora Warrena Buffetta Berkshire Hathaway. Co se politické situace týče, v kuloárech se hovoří o tom, že republikáni nebudou mít dostatek prostoru protlačit zároveň daňovou a zdravotnickou reformu, budou si tedy muset zvolit jednu z nich a na tu se zaměřit.

13:47

Evropské akcie v zeleném, HSBC +2 %

Německý DAX přidává v rámci dnešní odpolední seance 0,3 % na 12 200 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 sílí o 0,2 % na 3 475 bodů. Velmi dobrá čísla představila britská banka HSBC, zejména na úrovni čistého zisku. Management rovněž oznámil, že na zpětný odkup akcií vynaloží nově až 2 mld. USD. Titul aktuálně přidává 2 % na 758 GBp.

Komentář

Ranní komentář k 31.7.2017

Německý DAX v rámci páteční seance navázal na předchozí poklesy a odepsal 0,4 % na 12 163 bodů. Širší EURO STOXX 50 uzavřel rovněž níže, konkrétně ztratil 0,7 % na 3 468 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.