Zpravodajství

17:01

Zámořské trhy míří níže, producenti tabákových výrobků výrazně ztrácí

V rámci dopolední obchodní seance v USA odepisuje široký index S&P 500 0,4 % na 2 465 bodů, zatímco technologický Nasdaq 100 klesá o 0,6 % na 5 883 bodů. Před několika desítkami minut zveřejněná zpráva o tom, že zámořský Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) představil plán na nové omezení tabákových produktů, tlačí tabákové tituly níže. Cílem regulátora je snížit podíl obsahovaného nikotinu ve výrobcích pod úrovně vedoucí k závislosti. Regulace by se měla vztahovat jen na nově zaváděné produkty, jako například elektronické cigarety. Akcie producentů tabákových výrobků jsou silně pod tlakem, například v USA působící Altria Group ztrácí 11 % na 66 USD.

14:43

HDP ve Spojených státech rostl oproti očekávání pomaleji

Před několika minutami zveřejněná statistika hrubého domácího produktu v USA vykázala mezikvartální růst tohoto ukazatele o 2,6 %, odhady přitom hovořily o nárůstu ještě o 0,1 procentního bodu rychlejším. Eurodolar reagoval skokovým posílením až o 0,25 %, následně však více než polovinu z těchto zisků umazal a v tuto chvíli se obchoduje na hladině 1,174 EUR/USD.

13:16

Indexy starého kontinentu táhnou níže automobilky

Poklesy monopolní aférou postižených německých automobilek pokračují i dnes. Po výsledcích výrazně ztrácí i francouzský Renault, konkrétně odepisuje 5,7 % na 76,4 EUR. Důvodem je slabý reportovaný čistý zisk a rostoucí cenové tlaky na některých trzích. Německý DAX ztrácí 0,5 % na 12 145 bodů, zatímco geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 je o 0,9 % níže na 3 464 bodech.

Komentář

Ranní komentář k 28.7.2017

Německý DAX pokračoval v krátkodobém sestupném trendu i během včerejšího obchodování, důvodem je pokračující napjatá situace ohledně tamních automobilek a slabé hospodářské výsledky agrochemické a farmaceutické firmy Bayer či Deutsche Bank. Index DAX tak odepsal 0,8 % na 12 212 bod...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.