Zpravodajství

14:12

Eurodolar si po předchozích růstech vybírá oddechový čas

Nejobchodovanější měnový pár dnes zastavuje své růsty poté, co dosáhl svých dvouletých maxim. Důvodem je mimo jiné report indexu nákupních manažerů PMI v eurozóně, který se za červenec dostal na šestiměsíční minima. To signalizuje ochlazování evropské ekonomiky. Eurodolar aktuálně ztrácí 0,2 % a obchoduje se na hladině 1,164 EUR/USD.

9:54

Evropa otevírá mírnými poklesy

V úvodu dnešní seance se evropské akciové indexy obchodují mírně níže. Německý DAX je pod tlakem pokračujícího poklesu kurzů tamních automobilek, které sužuje vyšetřování regulátora kvůli podezření na provinění se proti antimonopolním zákonům. DAX tak aktuálně ztrácí 0,3 % na 12 200 bodů. Týden bude bohatý na korporátní události, neboť v jeho rámci téměř třetina firem z širokého indexu STOXX 600 reportuje svá čísla. Evropským exportérům nesvědčí ani silné euro, které se vůči americkému dolaru aktuálně obchoduje na hladině 1,164 EUR/USD.

Komentář

Ranní komentář k 24.7.2017

Páteční obchodování na evropských trzích se neslo ve znamení výrazných poklesů. Ztráty byly iniciovány nově zveřejněnými informacemi ohledně údajné nekalé spolupráce německých automobilek VW, BMW a Daimler. Ty se měly vzájemně domlouvat na přístupu k dodavatelům, využívaným technologiím, emi...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.