Zpravodajství

15:32

Automobilky stahují Evropu níže

Evropské automobilky zaznamenávají citelné ztráty poté, co vzrůstají obavy ohledně jejich možné nekalé spolupráce. Daimler a Volkswagen informoval antimonopolní úřady o tom, že po desetiletí spolupracovali s ostatními automobilkami ohledně technologií, nákladů, dohod s dodavateli, strategií ohledně emisních limitů a podobně, čímž se mohli provinit proti antimonopolním zákonům. Zpráva tak navazuje na dříve v tomto týdnu uveřejněné informace o tom, že Audi a Mercedes bude dobrovolně provádět svolávací akci některých dieselových vozů za účelem přenastavení řídící jednotky a úprav v reálném provozu emitovaných polutantů. Akcie Volkswagenu aktuálně ztrácí 3,7 %, Daimler odepisuje 2,4 % a BMW klesá o 2,5 %. Německý DAX v tuto chvíli propadá o 1,5 % na 12 263 bodů.

10:17

Evropské trhy přešlapují na místě

Dnešní evropská seance probíhá v poklidném duchu, německý DAX po úvodní hodině obchodování odepisuje kosmetických 0,1 % na 12 437 bodů, přičemž geograficky širší EURO STOXX 50 zůstává bez relativní změny na 3 499 bodech. Pod tlakem jsou nejvíce exportéři, jejichž konkurenceschopnost snižuje posilující eurodolar. Z významných společností starého kontinentu své výsledky v příštím týdnu představí například Daimler, Deutsche Bank či Banco Santander.

Komentář

Ranní komentář k 21.07.2017

Včerejší růsty evropských trhů v průběhu obchodování byly odpoledne umazány poté, co vyšlo na povrch, že zvláštní vyšetřovatel ve věci možného ovlivnění prezidentských voleb v USA ze strany Ruska Robert Mueller rozšířil vyšetřování i na obchodní transakce prezidenta Trumpa a jeho spolup...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.