Zpravodajství

15:42

Zasedání ECB s kartami výrazněji nezamíchalo, euro v reakci posiluje

Evropská centrální banka se rozhodla ponechat nastavení úrokových sazeb beze změny. Depozitní sazba tak zůstává na -0,4 %, zatímco refinanční sazba na hodnotě 0 %. Program kvantitativního uvolňování bude pokračovat v objemu 60 mld. EUR měsíčně minimálně do prosince 2017. Rétorika zůstala podobná jako dříve, Draghi zdůrazňoval neustávající potřebu expanze monetární politiky a stále nedostatečný vzestup jádrové inflace. Pokračující ekonomická expanze v eurozóně podle něj dává důvěru v přiblížení inflace k cílové hladině. Euro vůči dolaru od začátku tiskové konference posílilo o 0,7 % a aktuálně se obchoduje na hladině 1,156 EUR/USD.

13:12

Koruna před polednem na chvíli prolomila hranici 26 EUR/CZK

Apreciační tažení české koruny pokračuje, dnes dopoledne poprvé od ukončení intervenčního režimu ČNB tuzemská měna dokázala prorazit hranici 26 EUR/CZK. Investoři tak stále více věří tomu, že by centrální bankéři mohli na svém zasedání 3. srpna zvýšit úrokové sazby. Naposledy přitom se základní sazbou zahýbali v roce 2012, od té doby se drží na technické nule, tedy na hodnotě 0,05 %. Aktuálně se koruna vůči euru nachází na úrovni 26,02 EUR/CZK.

11:32

Evropské akcie před komentářem Draghiho rostou

Akciové trhy starého kontinentu se dnes obchodují v zelených číslech. Německý DAX přidává 0,5 % na 12 508 bodů, zatímco geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 sílí o 0,3 % na 3 512 bodů. V 13:45 bude zveřejněno rozhodnutí o nastavení úrokových sazeb ze strany ECB, o 45 minut později následně vystoupí guvernér evropské monetární instituce Draghi na tiskové konferenci. Investoři nepředpokládají změny v nastavení měnové politiky, důležitější tak zřejmě bude rétorika týkající vnímání inflačních tlaků a postupného ukončování programu kvantitativního uvolňování.

Komentář

Ranní komentář k 20.07.2017

Evropské akciové trhy v průběhu včerejška částečně korigovaly předchozí ztráty způsobené neúspěchem prosazení Trumpovy zdravotnické reformy. Německý DAX přidal 0,2 % na 12 452 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 uzavřel o 0,6 % výše na 3 500 bodech.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.