Zpravodajství

16:50

Zámořské akcie podpořeny příznivými výsledky

Dnešní solidní reporty hospodářských výsledků amerických společností podporují tamní hlavní akciové indexy v růstu. S&P 500 aktuálně přidává 0,2 % na 2 466 bodů, zatímco technologický Nasdaq 100 sílí o 0,3 % na 5 898 bodů. V zelených číslech se obchodují všechny sektory s výjimkou průmyslových titulů a nemovitostí. Dnes po trhu svá čísla představí například největší půjčovna vybavení ve Spojených státech United Rentals či výrobce polovodičů a telekomunikačních technologií Qualcomm.

14:38

Výsledky Morgan Stanley nad odhady

Poslední z pěti velkých zámořských bank, které v rámci probíhající výsledkové sezóny představují svá čísla, reportovala dnes po poledni. Tržby byly vykázány na úrovni 9,5 mld. USD a předčily tak predikce nastavené na 9,13 mld. USD. Rovněž čistý zisk na akcii pozitivně překvapil, konkrétně banka dosáhla 87c oproti konsensuálním odhadům 77c. Ukazatel kapitálové přiměřenosti naopak mírně zklamal, kdy dosáhl hodnoty 15,9 %. Morgan Stanley vykázala nejmenší pokles příjmů z obchodování dluhopisů mezi předními zámořskými investičními bankami, které obecně negativně ovlivňuje současné prostředí nízké tržní volatility. Titul v reakci v před-obchodní fázi přidává 2,2 % na 46,2 USD

11:42

Evropské obchodování na zelené nule

Dnešní obchodní seance na starém kontinentu probíhá v poklidném duchu. Německý DAX se tak pouze za kosmetického růstu nachází na 12 437 bodech, stejně tak EURO STOXX 50, který se aktuálně kótuje za 3 482 bodů. Investoři tak vyčkávají na zítřejší závěr zasedání ECB a následnou tiskovou konferenci guvernéra Draghiho. Eurodolar dnes přerušuje růstový trend a míří níže, v tuto chvíli slábne o 0,3 % na hladinu 1,153 EUR/USD.

Komentář

Ranní komentář k 19.07.2017

Včerejší obchodní seance na starém kontinentu byla výrazně ovlivněna neúspěchem Trumpovy administrativy prosadit klíčovou zdravotnickou reformu. Německý DAX odepsal 1,3 % na 12 430 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 ztratil 1,1 % na 3 479 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.