Zpravodajství

16:53

Zámořské akciové trhy bez výraznějších pohybů

Hlavní akciové indexy v USA se v úvodu tohoto týdne obchodují bez výraznějších změn prakticky na rekordních úrovních. S&P 500 aktuálně přidává 0,1 % na 2 461 bodů, zatímco technologický NASDAQ sílí relativně shodně na 5 845 bodů. Investoři tak vyčkávají na report hospodářských výsledků důležitých zámořských korporací. V příštích dnech budou svá čísla představovat například Bank of America, Microsoft či GE. Další růst akciových kurzů by mohl být iniciován schválením pro trhy příznivé legislativy ze strany amerických zákonodárců, prosazení těchto reforem je ovšem stále nejisté.

13:53

Výsledky BlackRocku pod odhady

Největší světový správce aktiv reportoval výsledky za druhé čtvrtletí, v jehož rámci vykázal tržby ve výši 2,97 mld. USD, čímž nepatrně zaostal za konsensuálními predikcemi. Na úrovni čistého zisku společnost vykázala 5,24 USD oproti odhadům nastaveným na 5,38 USD. Pozitivní vývoj byl zaznamenán na úrovni čistého inflow, kdy do fondů společnosti přiteklo po zohlednění výběrů 104 mld. USD, v prvním kvartále přitom hodnota tohoto ukazatele činila 65 mld. USD. Ziskovost společností podnikajících v oblasti správy aktiv je obecně pod tlakem, důvodem je odklon investorů od aktivně spravovaných fondů směrem k těm řízeným pasivně. Titul v před-obchodní fázi aktuálně odepisuje 0,8 % na 434,8 USD.

11:49

Červnová inflace v eurozóně nepřekvapila

Dnes dopoledne zveřejněný report růstu indexu spotřebitelských cen v eurozóně za červen tržní účastníky příliš nepřekvapil. Na meziroční bázi rostly ceny 1,3% tempem, zatímco meziměsíčně nebyl v rámci indexu CPI vykázán žádný pohyb. Jádrová inflace, tedy hodnota očištěná o ceny energií a potravin, dosáhla meziročního růstu o 1,1 %.

10:57

Evropské akcie mírně ztrácí, čínským makrodatům navzdory

Po růstech v úvodních minutách dnešního obchodování, iniciovaných daty o solidní výkonnosti čínské ekonomiky v uplynulém čtvrtletí, se akciové trhy starého kontinentu barví do červených čísel. Německý DAX aktuálně ztrácí 0,3 % na 12 595 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 odepisuje 0,2 % na 3 520 bodů. Eurodolar se drží bez výraznější relativní změny na úrovni 1,145 EUR/USD, zatímco tuzemská měna se vůči euru nadále nachází na hladině 26,1 EUR/CZK.

Komentář

Ranní komentář k 17.07.2017

Závěrečná obchodní seance uplynulého týdne na zámořských trzích navázala na předchozí růsty, index S&P 500 přidal 0,5 % na 2 459 bodů a dosáhl tak nových historických maxim. Během pátečního obchodování se nejlépe dařilo sektorům nemovitostí a informačních technologií. Naopak bankovn...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.