Zpravodajství

Komentář

Zpráva dne: Hrozí „přehřátí“ německé ekonomiky?

Nejprve trochu přibližme problematiku „přehřátí ekonomiky“. Hlavní ekonom CYRRUS Lukáš Kovanda tento stav popsal pro ihned.cz takto: "Výrobní linky jedou naplno, staví se jako o život, ale lidé přesto pociťují, že jejich potřeby, ať už jde o zboží nebo bydlení, nejsou adekvátně n...

Celý komentář
14:40

Makro USA: PPI mírně nad očekáváním, jádrový PPI slabě pod očekáváním

 USA – PPI (06 2017)Index PPI meziměsíčně rostl 0,1 % (odhad stagnace), meziroční růst se snížil na 2,0 % z 2,4 % v květnu (odhad 1,9 %). Index PPI bez cen potravin a energií meziměsíčně rostl 0,1 % (odhad růst 0,2 %), meziroční růst se snížil na 1,9 % z 2,1 % (odhad 2,0 %).Průmyslová inflace tak je mírně nad odhadem, důležitější jádrová průmyslová inflace je naopak o něco pod očekáváním.Kvůli jádrové inflaci jsou data mírně nepříznivá pro dolar a akcie. Odpověď trhů po datech: Zářijový futures S&P 500 a EURUSD stagnují.

13:21

Delta Air Lines (2Q): Zisk/akcii za očekáváním, tržby dle očekávání

 Delta Air Lines (2Q)Zisk/akcii  dosáhl 1,64 USD (odhad 1,66 USD), provozní tržby byly 10,79 mld. USD dle očekávání. Indikátor schopnosti cenotvorby, tržby na cestujícího, vzrostl 2,5 %,  v tomto kvartálu má růst 2,5 – 4,5 %, čekala se projekce  růstu 5 % kvůli lepšící se poptávce po dražších last – minute letenkách.Cena akcie v premarketu klesá 1,8 %.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.