Zpravodajství

16:12

Makro USA: Index průmyslu v červnu vzrostl víc, než se čekalo

 USA – Index ISM průmyslu (06 2017) Skutečnost: 57,8Očekávání:   55,2Předchozí:    54,9Solidní růst aktivity průmyslu zrychlil víc, než se čekalo. Zrychlení růstu vykazují hlavní komponenty zprávy: Nové zakázky, nové exportní zakázky a produkce (velmi silný růst), zaměstnanost a nevyřízené objednávky (solidní růst), komentáře firem jsou rovněž plošně robustní. Hlavní červnová regionální data ek. aktivity (New York, Philadelphia, Chicago) ukázala nečekané posílení růstu a naznačila vzestup národního Indexu ISM průmyslu.Trhy, EURUSD a S&P 500, po datech stagnují.

15:21

Thyssenkrupp: Akcie roste po zprávě o spojení s Tata

 ThyssenkruppPodle Handelsblatt se s odvoláním na manažery Thyssenkrupp Thyssenkrupp a Tata již v červenci mohou rozhodnout o možnostech spojení jejich ocelárenských divizí. Spojení má být realizováno do září. Thyssenkrupp má usilovat o podíl méně než 50 % kvůli účetním důvodům. Podle manažerů Thyssenkrupp jsou vyhlídky spojení příznivé, ale rizika plynoucí z due diligence mohou projekt zhatit.Cena akcie po zprávě roste 4,3 %.

Komentář

Komentář makléře: ECB signalizuje obrat monetární politiky

Během posledních týdnů si trhy na nedostatek zajímavých událostí nemůžou stěžovat. Poslední vývoj naznačuje, že korekce valuací technologických akcií ještě nemusí být u konce. Cena ropy posiluje poté, co padla na téměř roční minimum. Koruna pokračuje v rezolutním posilování vůči euru. F...

Celý komentář