Zpravodajství

18:05

Fed analýza: Překvapivý optimismus změnou pro trhy?

 Fed – Rozhodnutí monetární politiky/úrokových sazeb (analýza)Hodnocení současného ek. vývoje Trh práce zvolnil růst, ale zůstává solidní Spotřeba domácností v posledních měsících vzrostla Fed více nekomentoval obávaný pokles jádrové inflaceProjekce Fed Fed zmírnil obavy z globálního ek. a finančního vývoje Hlavní informace z centrální a klíčové projekční SEP (Summary of Economic Projections): Projekce inflace včetně jádrové inflace a HDP kromě 2017 beze změn, projekce vývoje úr. sazeb beze změn, naopak Fed nezvykle agresivně snížil výhled na míru nezaměstnanostiProdeje cenných papírů Bilance rezerv by měla značně klesnout pod současné úrovně, ale na vyšší úrovně než před krizíHlasování Všichni pro zvýšení 0,25 % až na 1 hlas pro stagnaci (Neel Kashkari)Hodnocení: Po včerejší slabosti jádrové inflace (celkově již posledních 3 měsících), na který měny a zlato tolik reagovaly Fed nejvíc překvapil tím, že prakticky tento vývoj významněji nereflektoval. Naopak. Dle centrální banky se jedná jen o krátkodobou záležitost, cíl 2,0 % by měl být naplněn (Zde je největší nejistota, zvládne se inflace vzchopit a posílit? V minulosti se již ukázalo, že změna trendu inflace potvrzená 2 – 3 měsíci se později nepotvrdila.). Logicky pak zůstal nezměněn i výhled vývoje úr. sazeb. Fed zůstává optimistický s výhledem na HDP, maloobchodní tržby a zaměstnanost přes poslední alespoň opticky nepřesvědčivá data (a pravděpodobně správně), navíc redukce očekávané míry nezaměstnanosti trhu signalizuje, že se Fed obává vyčerpání kapacit nabídky práce, což zvyšuje nebezpečí inflace. Očekávání dalšího vývoje, dopad na trhy: Zvýšený význam inflačních ukazatelů (včera odchylka 0,1 % vyvolala na trhu prudké pohyby) se ještě dále zvýší. Trh bude zkoumat, zda očekávání Fedu bude správné a tedy zda Fed až příliš neškrtí ekonomiku. A to je hlavně pro akciový trh důležité. Na včerejší inflaci akciový trh zdaleka nereagoval tolik co měny a zlato, zřejmě v očekávání, že Fed bude vše reflektovat a sníží výhled zvyšování úr. sazeb. To se ale nestalo. V prostředí pro akcie bez významnějších rizik se jedno, minimálně psychologicky, objevuje. Totiž centrální banka, která může příliš rychle snižovat monetární podporu ekonomice. Taky proto akcie včera oslabily a Nasdaq stále testuje půlroční růstovou podporu. Potvrdí – li se však časem správnost postoje Fedu, akciovému trhu to dlouhodobě pomůže. Pro dolar a zlato se mnoho nemění, Fed jen zchladil změnu očekávání po inflaci, tedy, růstový trend druhého kvartálu eura k dolaru trvá, zlato zůstává v červnovém klesajícím trendu.

17:50

Makro USA: Regionální data ek. aktivity (06 2017) nad odhady

 USA – Index průmyslu / ek. aktivity Fedu New York (06 2017)  Skutečnost: 19,8 (maximum od září 2014)Očekávání:   5,0 Předchozí:     - 1,0  USA – Index průmyslu / ek. aktivity Fedu Philadelphia (06 2017)Skutečnost: 27,6Očekávání:   24,9Předchozí:    38,8Data hlavně v New Yorku překonala očekávání, růst aktivity v regionech je solidní. Výhledy firem pro konec roku stále signalizují solidní růst aktivity. Jsou to první červnová data, mají silnou vazbu na ISM průmyslu.Dopad na trhy: červnový futures kontrakt S&P 500 roste 0,1 %, euro k dolaru ztratilo 0,1 % na 1,115, měsíční růstové podpoře eura.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.