Zpravodajství

16:30

Zámořské trhy mírně ztrácí, ropa -3,5 %

Akciové trhy jsou dnes mírně pod tlakem, důvodem je mimo jiné pokles výnosů významné zámořské banky JPMorgan Chase, která doposud v rámci druhého kvartálu zaznamenala meziroční snížení tržeb o 15 %. Investoři se přiklání k dluhopisům jako k bezpečnému aktivu, kdy výnos desetiletého dluhového papíru Spojených států poklesl na 2,2 %. Ceny černého zlata dnes silně klesají v návaznosti na obavy, že prodloužení dohody kartelu OPEC na omezení výstupu nebude stačit k dostatečné redukci přebytku této klíčové komodity na trhu. Ropa typu WTI odepisuje 3,5 % na 47,9 USD/barel, zatímco hlavní zámořský akciový index S&P 500 klesá 0,3 % na 2 406 bodů.

14:05

Eurodolar po reportu inflace v eurozóně sílí

Nejobchodovanější měnový pár dnes proráží důležitou úroveň 1,12 EUR/USD poté, co statistika spotřebitelských cen v eurozóně vykázala nižší než očekávaný inflační vývoj. Konkrétně ukazatel CPI za květen meziročně vzrostl o 1,4 %, trh přitom očekával o 0,1 procentního bodu rychlejší růst cen. Svou roli hrají i technické vlivy, kdy se tržní subjekty ke konci měsíce zajišťují proti výkyvům měnových kurzů. Eurodolar aktuálně přidává 0,4 % a obchoduje se na hladině 1,123 EUR/USD.

11:59

Gazprom navýšil exporty plynu do Evropy

Největší ruská společnost reportovala za první čtvrtletí tržby ve výši 1,82 bil. RUB a mírně tak překonala tržní očekávání nastavená na 1,78 bil. RUB. Čistý zisk meziročně poklesl o 8 % na 333 mld. RUB, konsensus přitom očekával hodnotu 326 mld. RUB. Důvodem nepříznivého vývoje na úrovni zisku je vyšší domácí daňové zatížení, které nedokázaly vykompenzovat o 15 % vyšší exporty plynu do Evropy. Již dříve v tomto měsíci schválila ruská vláda nižší než očekávanou výplatu dividendy, důvodem jsou kromě daní i náklady na novou infrastrukturu vedoucí do Asie a Evropy. Titul aktuálně odepisuje 1 % na 120,9 RUB.

10:50

Evropské akciové trhy bez výrazných pohybů

Dnešní obchodní seance na starém kontinentu probíhá v poklidné atmosféře. Německý DAX přidává 0,1 % na 12 611 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 se obchoduje bez relativní změny na 3 561 bodech. Z korporátních událostí zmíníme nárůst akcií švédského výrobce telekomunikačních technologií Ericsson o 4,7 % na 63,5 SEK. Důvodem je vstup aktivistického investora Cevian Capital, který by měl tlačit na pokračování úsporného programu, z čehož by měli benefitovat akcionáři.

Komentář

Ranní komentář k 31.5.2017

Včerejší evropská seance se nesla ve znamení umírněných poklesů. Německý DAX ztratil 0,2 % na 12 599 bodů, zatímco geograficky diverzifikovaný EURO STOXX 50 uzavřel o 0,5 % níže na 3 561 bodech. Indexy se tak mírně odchýlily od svých historických maxim.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.