Zpravodajství

16:58

Agilent po solidních výsledcích přidává 5 %

Zámořská společnost zaměřující se na technologie pro zdravotnictví představila tržby za uplynulý kvartál 1,1 mld. USD, čímž překonala predikce nastavené na 1,05 mld. USD. Ještě příznivější byl report čistého zisku na akcii, kde došlo hodnotou 58c k překonání predikcí ve výši 48c. Investory potěšilo zvýšení výhledu celoročního zisku do pásma 2,15-2,21 USD na akcii. Titul Agilent Technologies dnes přidává 5 % na 58,87 USD. Od počátku letošního roku připsal již bezmála 30 % a výrazně tak předčil index S&P 500, který ve stejném období vzrostl o 7 %.

16:08

Zámořské trhy na zelené nule

Hlavní akciové indexy Spojených států zahajují dnešní seanci pouze kosmetickými růsty, kurzy se tak stále drží poblíž historicky dosažených maxim. Index S&P 500 přidává 0,1 % na 2 395 bodů, zatímco technologický NASDAQ 100 se obchoduje bez relativní změny na 5 698 bodech. Investoři tak vyčkávají na dnešní proslovy dvou představitelů Fedu a zítra zveřejněný zápis z posledního zasedání zámořských centrálních bankéřů.

15:14

Koruna mírně posiluje pod 26,5 EUR/CZK

Česká koruna dnes vůči euru i dolaru připisuje umírněné zisky. Člen bankovní rady ČNB Vojtěch Benda se nechal slyšet, že klíčovým faktorem pro rozhodnutí o zvýšení základní úrokové sazby bude vývoj ekonomických ukazatelů domácí ekonomiky. Ve hře je měnová restrikce v závěru letošního roku či v prvním čtvrtletí roku příštího. Podle jeho slov jsou ceny na tuzemském nemovitostním trhu příliš vysoké, nadhodnocené o zhruba 10 % oproti jejich spravedlivé ceně. Utažení monetární politiky by jejich nárůst mělo utlumit. Aktuálně se koruna obchoduje za 0,3% růstu na úrovni 26, 46 EUR/CZK.

11:56

Nokia ukončila spor s Applem, titul + 7 %

Finská společnost ukončila patentový spor s Applem, obě firmy zároveň podepsaly víceletou licenční smlouvu. Z protivníků, kteří spolu vedli soudní proces, se tak stávají obchodní partneři. Dřívější licenční kontrakt totiž vypršel v minulém roce a strany se vzájemně soudně napadly, konkrétně Nokia obvinila Apple z neoprávněného užívání jejích patentů. Výrobce ikonických telefonů iPhone tak zaplatí v rámci dohody Nokii finanční kompenzaci a následně bude každoročně hradit licenční poplatky za užívání patentů. Odhaduje se roční platba přibližně 500 mil. EUR, dřívější kontrakt byl podle predikcí za 150 mil. EUR. Akcie Nokia aktuálně přidávají 7,3 % na 5,93 EUR.

9:54

Evropa otevírá růstově, německé PMI nad odhady

Po včerejších mírných poklesech se dnes evropské trhy probouzí za značně optimističtějšího sentimentu. Tomu pomohl report německého celkového PMI, který vykázal hodnotu 57,3 bodů oproti očekávaným 56,6 bodům. Německý akciový index DAX reagoval posílením a aktuálně přidává 0,4 % na 12 670 bodů.

Komentář

Ranní komentář k 23.5.2017

Včerejší evropská obchodní seance probíhala v duchu umírněných poklesů. Německý DAX odepsal 0,2 % na 12 619 bodů, zatímco geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 ztratil 0,3 % na 3 577 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.